REKLAMA
REKLAMA

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu nr 2 w Sanoku obfitowało w różne wydarzenia, które na długo pozostaną nie tylko w pamięci przedszkolaków, ale też ich najbliższych.

Na początku grudnia wiele pozytywnych emocji wśród dzieci wywołała wizyta św. Mikołaja, na którą czekały z niecierpliwością. Mikołaj przybył do przedszkola w towarzystwie swojego pomocnika i obdarował wszystkich prezentami. Dzieci powitały gości programem artystycznym w wykonaniu jednej z grup oraz wspólnym śpiewaniem piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazje.

Czas świąt Bożego Narodzenia sprzyja otwieraniu swoich serc na potrzeby innych. Miło jest otrzymywać prezenty, jednak nie każda rodzina może sobie na nie pozwolić. Dlatego cała społeczność przedszkola przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Okazało się, że rodzice i dzieci bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Ilość zebranych darów przerosła najśmielsze oczekiwania. Artykuły spożywcze, rzeczowe oraz środki pieniężne pozwoliły przekazać jednej z sanockich rodzin aż 12 paczek. Za ten dar serca przedszkole otrzymało podziękowania od wolontariuszy akcji oraz specjalny Certyfikat. Dyrekcja tą drogą składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom za ich ofiarność i podjęty wysiłek, dzięki któremu Rodzina będąca dziś w potrzebie otrzymała radość i nadzieję.

Zwieńczeniem oczekiwania na nadejście świąt Bożego Narodzenia było spotkanie wigilijne, podczas którego cała społeczność przedszkola zgromadziła się na wspólnym kolędowaniu. Po powitaniu przez panią dyrektor, przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego, dzieci z najstarszej grupy przedstawiły Jasełka, po których wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Później dzieci i personel zasiedli do wigilijnego obiadu przy odświętnie nakrytych stołach, który umilony był tradycyjnym, wspólnym śpiewaniem kolęd.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

materiały nadesłane


23-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)