REKLAMA
REKLAMA

W podłodze papierosy a w zderzaku bursztyn

Ponad pięć kilogramów bursztynu oraz 4,3 tys. paczek papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Medyce. Celnicy wytypowali do kontroli forda i mercedesa na polskich tablicach rejestracyjnych.

W poniedziałek (11 bm.) celnicy z przejścia granicznego w Medyce wytypowali do kontroli wjeżdżający zielonym pasem samochód osobowy marki Ford Galaxy. Celnicy wykryli w pojeździe skrytkę, w której znajdowało się 4300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca nie przyznał się do własności papierosów oraz wyjaśnił Służbie Celnej, że nie wie kto ukrył w przerobionej podłodze samochodu nielegalny towar.

Nieco później celnicy postanowili bliżej przyjrzeć się wjeżdżającemu do Polski Mercedesowi Vito. Tym razem szczególną uwagę celników zwrócił zderzak pojazdu. To właśnie tam, Taras P. ukrył bursztyn. Nieoszlifowane kamienie jantaru celnicy znaleźli również pod siedzeniami. W sumie w samochodzie obywatela Ukrainy celnicy wykryli 5,3 kg jantaru.

W obu przypadkach Służba Celna wszczęła przeciwko sprawcom postępowania karne skarbowe zabezpieczając niezgłoszone do kontroli celnej towary.

IC Przemyśl

13-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)