REKLAMA
REKLAMA

W podziękowaniu dobroczyńcom. Jesienny koncert w Międzybrodziu

MIĘDZYBRODZIE. Od kilku już lat ostatnia niedziela w roku liturgicznym, w której obchodzona jest uroczystość Chrystusa Króla staje się okazją do dziękczynienia na sposób muzyczny. Sanocki muzyk i kompozytor Marek Dziok przygotowuje nowe utwory lub ciekawe aranżacje wcześniej wykonywanych pieśni religijnych.

Koncert jest jedną z form podziękowania za szczęśliwie zakończone prace konserwatorskie w miejscowej cerkiewce.

Prace, tym razem przy renowacji ikonostasu ujęte w programie konserwatorskim zostały podzielone na kilka etapów. W tym roku swoim zakresem objęły złocenia elementów snycerskich i płaskich jego górnej części. Główne dofinansowanie zostało udzielone ze środków Podkarpackiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu (15tys.zł) i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (15tys.zł). Dla niewielkiej wspólnoty kilkunastu rodzin problemem było uzbieranie koniecznego tzw. wkładu własnego, który  tym razem zadeklarowano na poziomie ponad 4 tys.zł. Dzięki ofiarności uczestników niedzielnych mszy odprawianych w cerkiewce oraz darowi lekarzy weterynarii, podczas ich jubileuszowego spotkania we wrześniu br. udało szczęśliwie rozliczyć tegoroczne prace prowadzone pod kierunkiem konserwator Sandry Benedyk Dyl z Sanoka.

Ciesząc się prowadzonymi pracami przywracającymi cerkiewce jej pierwotne piękno serdecznie zapraszamy naszych Przyjaciół. W niedzielę 23 listopada br. o godz. 9:30 zostanie odprawiona mszę św. z modlitwami  za P.T Dobroczyńców i okolicznościowy koncert muzyczny, który kolejny raz będzie wyrazem wdzięcznej pamięci za wszelkie dobro.

FOTO: Odnowiona w roku ubiegłym ikona Jezusa Chrystusa Pantokratora tym razem wzbogacona została o pozłoconą ramę.

źródło: materiały nadesłane

05-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)