REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku powstaje skatepark

SANOK / PODKARPACIE. Już w tym tygodniu Miasto Sanok rozpocznie budowę skateparku. Powstanie on na działce miejskiej przy ul. Białogórskiej, obok istniejącego parkingu, niedaleko mostu.

– Na początku obecnej kadencji obiecałem młodzieży, że w Sanoku powstanie skatepark. Nie udało się tego zrealizować od razu, gdyż Miasto wykonywało przez ten czas wiele dużych inwestycji. Natomiast w tym roku zabezpieczyliśmy w budżecie środki na realizację zadania, namówiliśmy sponsorów do włączenia się w budowę obiektu i przystępujemy do działania – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Skatepark powstanie na płycie betonowej o wymiarach 17,5 m × 26,5 m. Miasto znalazło sponsorów na materiały konieczne do budowy płyty. Jeśli pogoda pozwoli, to prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu i będą trwać ok. miesiąca.

Miasto ze środków budżetowych zakupi natomiast wyposażenie placu, czyli urządzenia. Po wykonaniu płyty Miasto rozpisze postępowanie ofertowe i wyłoni dostawcę urządzeń. Będzie to firma profesjonalna, specjalizująca się w tego typu działalności. O tym jakie urządzenia staną na placu zadecydowali młodzi amatorzy jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX, podczas spotkania konsultacyjnego, jakie zorganizował z nimi Burmistrz dr Wojciech Blecharczyk. Skatepark zostanie wyposażony w urządzenia o enigmatycznie brzmiących dla przeciętnego człowieka nazwach: Quarter pipe, Bank ramp, Funbox z poręczą 2/3 + grindbox 3/1, 2 poręcze proste o różnych profilach, dwa Grindboxy oraz Spin. Urządzenia będą wykonane ze sklejki ciemnej wodoodpornej obustronnie laminowanej, zaś elementy stalowe ze stali ocynkowanej. Oczywiście w przyszłości urządzenia te będzie można rozbudować.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

14-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook