REKLAMA
REKLAMA

Wirtualne potyczki ortograficzne uczniów z powiatu sanockiego i leskiego (ZDJĘCIA)

BESKO / PODKARPACIE. Już po raz siódmy w Zespole Szkół w Besku odbył się finał konkursu „Wirtualnie potyczki ortograficzne”. Wzięło w nim udział 72 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatów sanockiego i leskiego.

Pomysłodawcą konkursu jest Robert Miszczak, doradca metodyczny języka polskiego z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej z zadaniami, które mogłyby zachęcać innych do pogłębiania swojej wiedzy na temat polskiej ortografii i przysłów.

W konkursie wzięło udział 72 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatów sanockiego i leskiego.

Laureatami pierwszych miejsc zostali: Zuzanna Zarzyka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku, Dominika Polańska z Gimnazjum w Trepczy, Mateusz Nycz z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

Podczas finału zorganizowano dodatkowy konkurs, podczas którego przedstawiciele poszczególnych szkół rozwiązywali na czas prezentację z zadaniami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów. Zwycięz­cami tej części konkursu zostali: Zuzanna Zarzyka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku oraz Marcjanna Malec z Gimnazjum w Średniej Wsi. Mistrzowie ortografii zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

W Zespole Szkół w Besku uczniowie rozwiązywali na czas prezentację finałową oraz podziwiali występy artystyczne uczniów z miejscowego gimnazjum. Gospodarze przygotowali także poczęstunek dla wszystkich uczestników. Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród i dyplomów dla laureatów konkursu; zdobywcy pierwszych miejsc z poszczególnych etapów edukacyjnych otrzymali także okolicznościowe puchary.

Nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła dyrektor Centrum Doskonalenia Nau­czycieli w Sanoku Marta Muszyńska, dyrektor Zespołu Szkół w Besku Arkadiusz Nycz oraz przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja Marek Lenart.

Wręczając nagrody, dyrektor CDN-u Marta Muszyńska zauważyła, że tak liczny udział młodzieży w konkursie ortograficznym świadczy o tym, iż w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie nie brakuje młodych ludzi, którym leży na sercu dbałość o poprawność i piękno naszego ojczystego języka.

źródło: materiały nadesłane

 

13-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)