REKLAMA
REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się III Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki Olszanica/Lesko 2014

Przed nami III Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki Olszanica/Lesko 2014. Celem Akademii jest doskonalenie warsztatu wokalnego, tanecznego i klawesynowego oraz zdobycie umiejętności pracy w zespole młodych adeptów.

Fundacja Krośnieńska im. Ignacego Paderewskiego oraz Gmina Olszanica, Bieszczadzki Dom Kultury, Pałac Biesa w Olszanicy, Instytut Muzyki i Tańca, Podkarpacka Instytucja Gospodarki Budżetowej Carpatia, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku serdecznie zapraszają na III edycję Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki.

W tym roku warsztaty wokalne prowadzone przez znakomitą kanadyjską sopranistkę Stefanie True, koncertującą z najlepszymi zespołami i orkiestrami zajmującymi się wykonawstwem muzyki dawnej, zwyciężczynią prestiżowego Konkursu Handlowskiego w Londynie w 2011 roku, absolwentki klasy śpiewu Królewskiego Konserwatorium w Hadze u Michaela Chance’a i Jill Feldmann oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Katarzynę Borstyn –  absolwentkę krakowskiej szkoły baletowej, tancerki, choreografa i pedagoga, twórcą autorskich programów nauczania tańca w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, współpracującą z wieloma zespołami muzyki dawnej, a także operą krakowską, bytomską, założycielką Baletu Dworskiego Sotto le Stelle, a także warsztaty klawesynowe prowadzone przez Patrycje Domagalską-Kałuża – wykładowcę łódzkiej Akademii Muzycznej, klawesynistki i kameralistki, pomysłodawczyni i kierownika artystycznego Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki, współpracującą z wieloma zespołami muzyki dawnej w kraju i zagranicą.

Celem Akademii jest doskonalenie warsztatu wokalnego, tanecznego i klawesynowego oraz zdobycie umiejętności pracy w zespole młodych adeptów. Akademia skierowana jest przede wszystkim do studentów i uczniów szkół artystycznych, a także lokalnej społeczności, proponując spędzenie czasu wakacyjnego w twórczy i aktywny sposób. To niezwykła okazja, aby pogłębić wiedzę na temat stylowego wykonawstwa wokalno-instrumentalnej muzyki i tańca XVII i XVIII wieku.

Szczegółowe informacje: www.plam.edu.pl
Zapisy: info@plam.edu.pl

Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki to także okazja dla melomanów i turystów do zapoznania się z nowym wydarzeniem artystycznym Bieszczad. Oprócz warsztatów: zajęć indywidualnych i grupowych odbywać się będą koncerty, a wśród nich:

13 lipca godz. 18.30 Kościół p/w NMP w Lesku – Koncert Inauguracyjny w wykonaniu solistów Karpackiej Orkiestry Barokowej.
W programie: muzyka sakralna francuskiego baroku.

15 lipca godz. 18.30 Pałac Biesa w Olszanicy – Koncert Kameralny w wykonaniu pedagogów:
Stefanie True – sopran, Patrycja Domagalska – klawesyn, Mateusz Kowalski – viola da gamba

16 lipca godz. 18.30 Pałac Biesa w Olszanicy – Recital klawesynowy w wykonaniu Patrycji Domagalskiej-Kałuża. W programie: tańce i miniatury największych kompozytorów baroku

17 lipca godz. 17.00 Kościół p/w św. Stanisława bp. i Męczennika w Uhercach Mineralnych – Nadzwyczajny Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu zespołu muzyki dawnej: Ensemble Barocum.
W programie: utwory M.Mielczewskiego. Wykonanie utworów M. Mielczewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Nowe Interpretacje.

18 lipca godz. 17.00 Synagoga w Lesku – Koncert uczestników kursu

19 lipca godz. 16.00 ogród Pałacu Biesa w Olszanicy k. Soliny – Koncert Finałowy w wykonaniu uczestników warsztatów.

źródło: materiały nadesłane

foto: sxc.hu

10-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)