REKLAMA
REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się III Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki Olszanica/Lesko 2014

Przed nami III Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki Olszanica/Lesko 2014. Celem Akademii jest doskonalenie warsztatu wokalnego, tanecznego i klawesynowego oraz zdobycie umiejętności pracy w zespole młodych adeptów.

Fundacja Krośnieńska im. Ignacego Paderewskiego oraz Gmina Olszanica, Bieszczadzki Dom Kultury, Pałac Biesa w Olszanicy, Instytut Muzyki i Tańca, Podkarpacka Instytucja Gospodarki Budżetowej Carpatia, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku serdecznie zapraszają na III edycję Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki.

W tym roku warsztaty wokalne prowadzone przez znakomitą kanadyjską sopranistkę Stefanie True, koncertującą z najlepszymi zespołami i orkiestrami zajmującymi się wykonawstwem muzyki dawnej, zwyciężczynią prestiżowego Konkursu Handlowskiego w Londynie w 2011 roku, absolwentki klasy śpiewu Królewskiego Konserwatorium w Hadze u Michaela Chance’a i Jill Feldmann oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Katarzynę Borstyn –  absolwentkę krakowskiej szkoły baletowej, tancerki, choreografa i pedagoga, twórcą autorskich programów nauczania tańca w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, współpracującą z wieloma zespołami muzyki dawnej, a także operą krakowską, bytomską, założycielką Baletu Dworskiego Sotto le Stelle, a także warsztaty klawesynowe prowadzone przez Patrycje Domagalską-Kałuża – wykładowcę łódzkiej Akademii Muzycznej, klawesynistki i kameralistki, pomysłodawczyni i kierownika artystycznego Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki, współpracującą z wieloma zespołami muzyki dawnej w kraju i zagranicą.

Celem Akademii jest doskonalenie warsztatu wokalnego, tanecznego i klawesynowego oraz zdobycie umiejętności pracy w zespole młodych adeptów. Akademia skierowana jest przede wszystkim do studentów i uczniów szkół artystycznych, a także lokalnej społeczności, proponując spędzenie czasu wakacyjnego w twórczy i aktywny sposób. To niezwykła okazja, aby pogłębić wiedzę na temat stylowego wykonawstwa wokalno-instrumentalnej muzyki i tańca XVII i XVIII wieku.

Szczegółowe informacje: www.plam.edu.pl
Zapisy: info@plam.edu.pl

Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki to także okazja dla melomanów i turystów do zapoznania się z nowym wydarzeniem artystycznym Bieszczad. Oprócz warsztatów: zajęć indywidualnych i grupowych odbywać się będą koncerty, a wśród nich:

13 lipca godz. 18.30 Kościół p/w NMP w Lesku – Koncert Inauguracyjny w wykonaniu solistów Karpackiej Orkiestry Barokowej.
W programie: muzyka sakralna francuskiego baroku.

15 lipca godz. 18.30 Pałac Biesa w Olszanicy – Koncert Kameralny w wykonaniu pedagogów:
Stefanie True – sopran, Patrycja Domagalska – klawesyn, Mateusz Kowalski – viola da gamba

16 lipca godz. 18.30 Pałac Biesa w Olszanicy – Recital klawesynowy w wykonaniu Patrycji Domagalskiej-Kałuża. W programie: tańce i miniatury największych kompozytorów baroku

17 lipca godz. 17.00 Kościół p/w św. Stanisława bp. i Męczennika w Uhercach Mineralnych – Nadzwyczajny Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu zespołu muzyki dawnej: Ensemble Barocum.
W programie: utwory M.Mielczewskiego. Wykonanie utworów M. Mielczewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Nowe Interpretacje.

18 lipca godz. 17.00 Synagoga w Lesku – Koncert uczestników kursu

19 lipca godz. 16.00 ogród Pałacu Biesa w Olszanicy k. Soliny – Koncert Finałowy w wykonaniu uczestników warsztatów.

źródło: materiały nadesłane

foto: sxc.hu

10-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)