REKLAMA
REKLAMA

Włamanie i kradzież na plebani w Jaćmierzu, gdy ksiądz odprawiał nabożeństwo

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Włamywacz wybił szybę w drzwiach bocznych a następnie od wewnątrz je otworzył. Był na tyle śmiały, że zrobił to w biały dzień. Między godziną 18 a 19, gdy proboszcz odprawiał nabożeństwo. Zniknęły pieniądze.

Włamanie i kradzież została zgłoszona następnego dnia, gdy ksiądz zauważył brak pieniędzy i zniszczone boczne drzwi od plebani. Złodziej zabrał gotówkę. Zniknęły prywatne pieniądze duchownego oraz te z datków, składanych przez wiernych.
– Zniknęło około 3 tys. zł. – zdradza ks. Roman Froń, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaćmierzu.

Ksiądz Roman Froń jest proboszczem w parafii w Jaćmierzu od 4 lat. Jak sam mówi, zawsze czuł się tam dobrze, jak w rodzinie i to mogło uśpić jego uwagę.
– Nikogo nie podejrzewam, bo nikogo nie złapałem za rękę. Zawsze czułem się tutaj bezpiecznie, jak w rodzinie. Nie sadzę, żeby zrobił to ktoś z moich parafian. Pewności jednak nie mam – mówi ksiądz proboszcz.

Policjanci byli na miejscu. Zabezpieczono ślady, przeprowadzono oględziny, przesłuchano świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia oraz ustalenia sprawcy.

red.

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)