REKLAMA
REKLAMA

Wpadki i wypadki jednego dnia na granicy państwa

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z przejścia kolejowego w Medyce zatrzymali obywatelkę Kamerunu, która w trakcie odprawy paszportowej na wjazd do Polski przedstawiła paszport z podrobioną niemiecką wizą Schengen.

Kobieta podróżowała pociągiem relacji Lwów – Kraków na lotnisko w Balicach. Stamtąd miała odlecieć samolotem do Niemiec. W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze SG wykazali całościowe podrobienie wizy Schengen m.in.: brak efektu kątowego, imitację włókien, nieprawidłową fluorestencję.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa funkcjonariusze wszczęli postępowanie przygotowawcze. Cudzoziemce nie zezwolono na wjazd do Polski. Fałszywą wizę zatrzymano jako dowód w sprawie.

Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 50-letnią obywatelkę Ukrainy. W trakcie kontroli paszportowej na wjazd do Polski, funkcjonariusze ustalili, że kobieta przedstawiła dokumenty na nazwisko panieńskie swojej matki. Chociaż, procedura taka jest dopuszczalna na Ukrainie, to w przypadku przekraczania granicy, miała ona na celu ominięcie wcześniej nałożonego na kobietę zakaz wjazdu. Ukrainka przyznała się, że była karana i posiada półroczny zakaz wjazdu do Polski, jednakże, chcąc w dalszym ciągu  podróżować wyrobiła sobie paszport i uzyskała wizę Schengen na nazwisko rodowe matki.

Poddała się dobrowolnie karze i została zawrócona na Ukrainę.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Hermanowicach i Czarnej-Górnej w ramach kontroli legalności pobytu, zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która nielegalnie przebywała na terytorium Polski.

46-letnia cudzoziemka posiadała wizę z prawem do pracy wydaną przez polski Konsula we Lwowie na podstawie oświadczenia polskiego pracodawcy o zamiarze zatrudnienia obcokrajowca. Po przekroczeniu granicy kobieta miała zamiar pojechać do pracy we Włoszech. Wspomniane oświadczenie miało być jedynie furtką do pracy zagranicą.

Ukraince unieważniono wizę oraz wydano decyzję zobowiązującą do opuszczenia terytorium Polski.

BOSG

19-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)