REKLAMA
REKLAMA

Wycinka drzew na „Sosenkach” była konieczna

SANOK / PODKARPACIE. W nawiązaniu do krążących na portalu społecznościowym Facebook nieprawdziwych informacji na temat wycięcia drzew w obrębie byłego Ośrodka Wypoczynkowo – Rekreacyjnego Sosenki, Urząd Miasta informuje:


Urząd Miasta Sanoka każdą wycinkę drzew gatunków objętych ustawą poprzedza wystąpieniem o pozwolenie na wycinkę do Starostwa Powiatowego.

Administrator ośrodka, czyli SPGM zwrócił się do Urzędu Miasta z prośbą o wycinkę kilkunastu drzew w obrębie byłego Ośrodka Wypoczynkowo – Rekreacyjnego Sosenki, które stanowiły zagrożenie dla osób i mienia, i w każdej chwili mogły runąć na zlokalizowane tam obiekty lub porządkujących działkę pracowników (warto dodać, że jedno z tych drzew przechyliło się na dach budynku, który teraz trzeba będzie naprawić). Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta dokonali oględzin ww. drzew, stwierdzając, że są suche, zamierające, pozbawione liści i igliwia, nie rokują szansy na przeżycie. Urząd Miasta zwrócił się14 marca br. do Starostwa Powiatowego o wydanie decyzji na wycinkę chorych drzew. Po oględzinach Starostwo Powiatowe potwierdziło opinię Urzędu Miasta na temat stanu drzew, wydając 17 kwietnia br. decyzję zezwalającą na usunięcie kilkunastu drzew, w tym: modrzewi, sosen, klonu, olszy szarych.

Wycinkę udało się przeprowadzić w odpowiednim czasie, gdyż podczas niedawnych ulew i podtopień ziemia na „Sosenkach” tak podmokła, że drzewa te mogły się wywrócić, jak to się stało z kilkoma innymi drzewami w mieście podczas ulew.

UM Sanok

21-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook