REKLAMA
REKLAMA

Mała Bohaterka ze Srogowa Górnego

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Dzięki wezwaniu pomocy po utracie przytomności u swojego ojca, 6-letnia Olimpia Hydzik, uratowała mu życie. Ta wzruszająca historia pokazuje, jak ważne jest uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, jak i gdzie szukać pomocy. Alarmowy numer 112 powinno znać każde dziecko.

Wybierając się popołudniowe zakupy spożywcze w sanockim markecie, Dominik Hydzik nie mógł przypuszczać, że tego dnia córka uratuje mu życie. Po zakupach Olimpia siedziała już z ojcem w samochodzie, mieli ruszać, kiedy nagle Dominik Hydzik powiedział córce, że źle się czuje. Zaraz po wypowiedzeniu tych słów mężczyzna zemdlał.

Ojciec Olimpii od kilkunastu lat choruje na cukrzycę. Dziewczynka przeraziła się i rozpłakała, jednak nie straciła zimnej krwi. Wyszła z samochodu i zaczepiła pierwszą napotkaną kobietę pod sklepem, mówiąc jej, że tato zemdlał. Kobieta natychmiast wezwała karetkę pogotowia. Olimpia dała jej telefon taty, aby kobieta zadzwoniła do mamy dziewczynki, która natychmiast przybyła na miejsce.
– Córka nie miała pojęcia, że mąż jest chory. Nigdy wcześniej niż zdarzyło się, że Dominik zemdlał. Całe szczęście, że kobieta, do której zwróciła się Olimpia jej uwierzyła i pomogła córce wezwać pomoc. Ja i mąż jesteśmy z niej bardzo dumni. Cała rodzina jest wzruszona tą historią. Gdyby nie Olimpia, nie wiadomo, co by się stało. Kto pomógłby mężowi? – mówi z przejęciem Natalia, mama dziewczynki.

– Jestem bardzo dumny z córki. Kocham ją najbardziej na świecie – mówi Dominik, szczęśliwy tato Olimpii.

– Olimpia jest wychowanką naszego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Srogowie Górnym. Jest miłą, sympatyczną i skromną dziewczynką. To, jak się zachowała jest w dużej mierze zasługą działań podejmowanych w szkole w ramach profilaktyki zagrożeń i udzielania pierwszej pomocy. Dzieci znają numery telefonów alarmowych, uczestniczą w organizowanych w szkole zajęciach, pokazach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, czy próbnych ewakuacjach. Jestem bardzo dumna z postawy naszej wychowanki – mówi Barbara Januszczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Srogowie Górnym.

6-letnia Olimpia zachowała się wspaniale i odpowiedzialnie w bardzo trudnej sytuacji. Dla rodziców, rodziny, środowiska szkolnego jest bohaterką.

materiały nadesłane

21-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)