REKLAMA
REKLAMA

Wyłoniono zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego (ZDJĘCIA)

W RCRE w Sanoku odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, a także  przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Do rywalizacji przystąpiło 8 trzyosobowych drużyn (łącznie 24 uczestników) reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego.

Turniej składał się z dwóch części. O godzinie 9:00 uczestnicy przystąpili do testu z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Test zawierał 20 pytań,  które przysporzyłyby trudności
niejednemu kierowcy. Uczestnicy musieli się wykazać bardzo szczegółową  znajomością przepisów o ruchu drogowym.

O godzinie 11:00 młodzież przystąpiła do drugiej części turnieju, konkurencji jazdy sprawnościowej motorowerem. Polegającej na precyzyjnym i jak najszybszym przejeździe przez wyznaczą trasę.

Padający deszcz i grad przysporzył uczestnikom dodatkowych trudności, stanowiąc sprawdzian umiejętności opanowania motoroweru na śliskiej nawierzchni. Nad prawidłowością przebiegu konkurencji czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sanoku oraz Straży Miejskiej.

Największy aplauz wśród obserwatorów wzbudził przejazd jedynej uczestniczki Patrycji Cypcarz z ZS nr 1 w Sanoku. Patrycja wykazała się dużą determinacją i odwagą. Chociaż nie wygrała turnieju deklaruje iż w przyszłym roku zdobędzie miejsce na podium.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie młodzieży turniejem. Opiekunowie drużyn starają się jak najlepiej przygotować uczniów pod względem merytorycznym jak i praktycznym, co podwyższa poziom turnieju. Wyłaniając zwycięzcę staramy się wyeliminować czynnik przypadkowości, aby wygrana drużyna zajęła wysokie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Od kiedy organizatorem jest Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, turniej ma zupełnie inne oblicze, profesjonalna organizacja, nadaje wydarzeniu rangę i prestiż – mówi Zenon Stryjak naczelnik Wydziału Komunikacji w  Starostwie Powiatowym w Sanoku.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku. Drużyna pod opieką wicedyrektora ZS Nr 3 Bogusława Bałuta zajęła pierwsze i drugie miejsce na podium.

I miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Artur Czebieniak, Konrad Duduś, Mateusz Mazur
II miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Szymon Silarski, Bartosz Marszał, Paweł Kuzian
III miejsce – ZS Nr 2 w składzie: Grzegorz Zabawski, Jan Mikołajek, Jakub Haftek

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – Mateusz Mazur z ZS Nr 3
II miejsce-  Dawid Czyż z ZS Nr 2
III miejsce- Szymon Silarski z ZS Nr 3

Wszyscy zwycięscy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

Już po raz drugi organizujemy powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Propozycja organizacji wydarzenia w RCRE jest dla mnie dowodem uznania dla pracy RCRE, oraz zaufania ze strony powiatu. Konkurs poszerza możliwości realizacji zadań wychowawczych przez RCRE. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z roku na rok zwiększamy ilość konkurencji w turnieju i atrakcyjność imprezy. W tym roku, chcąc pomóc uczestnikom w przygotowaniach  do rywalizacji, kupiliśmy skuter na którym młodzież mogła trenować przez turniejem. Planujemy również wzbogacić turniej o konkurencję z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz konkurencję jazdy samochodem. Powstał też pomysł zakończenia imprezy integracyjnym ogniskiem. Wszystkie działania, które podejmujemy na poczet uatrakcyjnienia turnieju, nakierowane są na popularyzację świadomości i znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz wiedzy motoryzacyjnej wśród młodzieży – mówi gospodarz turnieju Dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku Wacław Żuchowski.

Zwycięska drużyna, będzie reprezentować powiat sanocki podczas finału wojewódzkiego rozgrywanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.

Mateusz Mazur zwycięzca w klasyfikacji indywidualnej zapewnia, że razem z kolegami  postara się uzyskać jak najwyższe miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorami turnieju są: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku i Powiat Sanocki.

źródło: materiały nadesłane / Justyna Kufel

foto: RCRE


18-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)