REKLAMA
REKLAMA

Wyłoniono zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego (ZDJĘCIA)

W RCRE w Sanoku odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, a także  przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Do rywalizacji przystąpiło 8 trzyosobowych drużyn (łącznie 24 uczestników) reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego.

Turniej składał się z dwóch części. O godzinie 9:00 uczestnicy przystąpili do testu z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Test zawierał 20 pytań,  które przysporzyłyby trudności
niejednemu kierowcy. Uczestnicy musieli się wykazać bardzo szczegółową  znajomością przepisów o ruchu drogowym.

O godzinie 11:00 młodzież przystąpiła do drugiej części turnieju, konkurencji jazdy sprawnościowej motorowerem. Polegającej na precyzyjnym i jak najszybszym przejeździe przez wyznaczą trasę.

Padający deszcz i grad przysporzył uczestnikom dodatkowych trudności, stanowiąc sprawdzian umiejętności opanowania motoroweru na śliskiej nawierzchni. Nad prawidłowością przebiegu konkurencji czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sanoku oraz Straży Miejskiej.

Największy aplauz wśród obserwatorów wzbudził przejazd jedynej uczestniczki Patrycji Cypcarz z ZS nr 1 w Sanoku. Patrycja wykazała się dużą determinacją i odwagą. Chociaż nie wygrała turnieju deklaruje iż w przyszłym roku zdobędzie miejsce na podium.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie młodzieży turniejem. Opiekunowie drużyn starają się jak najlepiej przygotować uczniów pod względem merytorycznym jak i praktycznym, co podwyższa poziom turnieju. Wyłaniając zwycięzcę staramy się wyeliminować czynnik przypadkowości, aby wygrana drużyna zajęła wysokie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Od kiedy organizatorem jest Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, turniej ma zupełnie inne oblicze, profesjonalna organizacja, nadaje wydarzeniu rangę i prestiż – mówi Zenon Stryjak naczelnik Wydziału Komunikacji w  Starostwie Powiatowym w Sanoku.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku. Drużyna pod opieką wicedyrektora ZS Nr 3 Bogusława Bałuta zajęła pierwsze i drugie miejsce na podium.

I miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Artur Czebieniak, Konrad Duduś, Mateusz Mazur
II miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Szymon Silarski, Bartosz Marszał, Paweł Kuzian
III miejsce – ZS Nr 2 w składzie: Grzegorz Zabawski, Jan Mikołajek, Jakub Haftek

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – Mateusz Mazur z ZS Nr 3
II miejsce-  Dawid Czyż z ZS Nr 2
III miejsce- Szymon Silarski z ZS Nr 3

Wszyscy zwycięscy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

Już po raz drugi organizujemy powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Propozycja organizacji wydarzenia w RCRE jest dla mnie dowodem uznania dla pracy RCRE, oraz zaufania ze strony powiatu. Konkurs poszerza możliwości realizacji zadań wychowawczych przez RCRE. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z roku na rok zwiększamy ilość konkurencji w turnieju i atrakcyjność imprezy. W tym roku, chcąc pomóc uczestnikom w przygotowaniach  do rywalizacji, kupiliśmy skuter na którym młodzież mogła trenować przez turniejem. Planujemy również wzbogacić turniej o konkurencję z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz konkurencję jazdy samochodem. Powstał też pomysł zakończenia imprezy integracyjnym ogniskiem. Wszystkie działania, które podejmujemy na poczet uatrakcyjnienia turnieju, nakierowane są na popularyzację świadomości i znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz wiedzy motoryzacyjnej wśród młodzieży – mówi gospodarz turnieju Dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku Wacław Żuchowski.

Zwycięska drużyna, będzie reprezentować powiat sanocki podczas finału wojewódzkiego rozgrywanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.

Mateusz Mazur zwycięzca w klasyfikacji indywidualnej zapewnia, że razem z kolegami  postara się uzyskać jak najwyższe miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorami turnieju są: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku i Powiat Sanocki.

źródło: materiały nadesłane / Justyna Kufel

foto: RCRE


18-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)