REKLAMA
REKLAMA

Z OSTATNIEJ CHWILI: Koniec utrudnień za przejściem Medyka-Szeginie. Ukraińcy przesunęli się 30 km dalej

PODKARPACIE. – Blokada drogi za przejściem granicznym Medyka-Szeginie przesunęła się w głąb Ukrainy. Przejazd samochodów jest już znacznie ułatwiony. Wszystkie samochody ciężarowe będziemy teraz kierować w tamtą stronę – mówi mjr Elżbieta Pikor, Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

medyka1

Dobra informacja dla kierowców samochodów ciężarowych którzy chcą przekroczyć granicę Polski z Ukrainą. Blokada która wczoraj popołudniu powstała na drodze za przejściem granicznym Medyka-Szegienie została przesunięta. Ludzie przenieśli się w głąb terytorium Ukrainy.
– Sytuacja ta powoduje, że pojazdy mogą przemieszczać się przez granicę państwa. Podróżni powinni jednak liczyć się z możliwością utrudnień na szlakach komunikacyjnych po ukraińskiej stronie granicy mówi rzecznik.

W dalszym ciągu, utrzymuje się jednak trwająca od wczoraj, blokada drogi do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec oraz Krościenko -Smolnica.

Na Podkarpaciu, bezproblemowo można jedynie przekroczyć granicę przez przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Z tego przejścia mogą jednak korzystać tylko podróżujący samochodami osobowymi.

Podróżni są kierowani także na przejścia graniczne w województwie lubelskim w Zosinie i w Dorohusku. Natomiast, dojazd do przejścia Hrebenne-Rawa Ruska – po ukraińskiej stronie granicy jest zablokowany.

foto: arch. BOSG

20-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)