REKLAMA
REKLAMA

Zabawa karnawałowa pokoleń w Tarnawie Górnej (ZDJĘCIA)

TARNAWA GÓRNA / PODKARPACIE. Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym każdego roku pamiętają wszystkie dzieci. Z tej okazji w sali Domu Ludowego w Tarnawie Górnej zorganizowano okolicznościowe spotkanie pokoleń, którego organizatorem byli Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej oraz działające przy Parafii w Tarnawie Górnej Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”.

 

W niedzielne popołudnie, 19 stycznia do świetlicy wiejskiej przybyli licznie zaproszeni goście – Babcie i Dziadkowie ze swoimi wnukami. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Ks. Prałat Jan Krupiński – Proboszcz tutejszej Parafii. Po ogólnym powitaniu zebranych przez Dyrektora szkoły Joannę Rudy, zaproszono wszystkich do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy II Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Była to scenka bożonarodzeniowa połączona z Jasełkami. W dalszej części nie zabrakło  tańca, wierszy, piosenek oraz życzeń dla Babci i Dziadzia. Spotkanie uświetnił dodatkowo występ dziecięcej scholi parafialnej, która na tę okoliczność przygotowała Koncert kolęd i pastorałek. Po zakończeniu części artystycznej wspaniałych gości zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Miłym akcentem spotkania były słodkie upominki dla Babci i Dziadzia wręczone przez wnuki. Ostatnią, jakże udaną częścią tego spotkania była zabawa karnawałowa dla dzieci. Przy dźwiękach muzyki bawiły się nie tylko dzieci, nie zabrakło również melodii dla starszego pokolenia. W pamięci dzieci na długo pozostaną tańce z Babcią i Dziadkiem.

Celem pierwszego takiego spotkania w Tarnawie było zacieśnienie więzi międzypokoleniowej oraz propagowanie talentów i uzdolnień dzieci w środowisku. Realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu ludzi dobrej woli: Sołtysa wsi Marka Marcinika, Dyrektora MGOKiS w Zagórzu Edwarda Mąki, Rodziców dzieci klasy II, członków Stowarzyszenia i Rodzin Domowego Kościoła. Ich pomoc i zaangażowanie sprawiły, że była to naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna radości, zadowolenia i wzruszeń.

materiał nadesłany

21-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)