REKLAMA
REKLAMA

Zabawa karnawałowa pokoleń w Tarnawie Górnej (ZDJĘCIA)

TARNAWA GÓRNA / PODKARPACIE. Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym każdego roku pamiętają wszystkie dzieci. Z tej okazji w sali Domu Ludowego w Tarnawie Górnej zorganizowano okolicznościowe spotkanie pokoleń, którego organizatorem byli Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej oraz działające przy Parafii w Tarnawie Górnej Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”.

 

W niedzielne popołudnie, 19 stycznia do świetlicy wiejskiej przybyli licznie zaproszeni goście – Babcie i Dziadkowie ze swoimi wnukami. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Ks. Prałat Jan Krupiński – Proboszcz tutejszej Parafii. Po ogólnym powitaniu zebranych przez Dyrektora szkoły Joannę Rudy, zaproszono wszystkich do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy II Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Była to scenka bożonarodzeniowa połączona z Jasełkami. W dalszej części nie zabrakło  tańca, wierszy, piosenek oraz życzeń dla Babci i Dziadzia. Spotkanie uświetnił dodatkowo występ dziecięcej scholi parafialnej, która na tę okoliczność przygotowała Koncert kolęd i pastorałek. Po zakończeniu części artystycznej wspaniałych gości zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Miłym akcentem spotkania były słodkie upominki dla Babci i Dziadzia wręczone przez wnuki. Ostatnią, jakże udaną częścią tego spotkania była zabawa karnawałowa dla dzieci. Przy dźwiękach muzyki bawiły się nie tylko dzieci, nie zabrakło również melodii dla starszego pokolenia. W pamięci dzieci na długo pozostaną tańce z Babcią i Dziadkiem.

Celem pierwszego takiego spotkania w Tarnawie było zacieśnienie więzi międzypokoleniowej oraz propagowanie talentów i uzdolnień dzieci w środowisku. Realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu ludzi dobrej woli: Sołtysa wsi Marka Marcinika, Dyrektora MGOKiS w Zagórzu Edwarda Mąki, Rodziców dzieci klasy II, członków Stowarzyszenia i Rodzin Domowego Kościoła. Ich pomoc i zaangażowanie sprawiły, że była to naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna radości, zadowolenia i wzruszeń.

materiał nadesłany

21-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)