REKLAMA
REKLAMA

Zakończono realizację zadania pn. „Poprawa stanu infrastruktury Muzeum Historycznego w Sanoku”

W Muzeum Historycznym w Sanoku wykonano system kamer w „starym” zamku oraz klimatyzację w „nowym” skrzydle.

W Muzeum Historycznym w Sanoku zakończono prace dotyczące montażu systemu monitoringu w budynku zamku (na 3 kondygnacjach) oraz systemu klimatyzacji w budynku skrzydła zamku. Dzięki instalacji kamer cały zamek jest obecnie monitorowany, a jak wiemy na zamku eksponowany jest najcenniejszy zbiór ikon w Polsce i inne ekspozycje, których ochrona jest niezwykle ważna. Zwiększono bezpieczeństwo zbiorów oraz bezpieczeństwo użytkowników zamku. W ramach zadania wykonano 28 kamer w budynku zamku, 2 dodatkowe kamery na zewnątrz, zakupiono monitor i urządzenie rejestrujące. W tej chwili monitorowane są wszystkie ekspozycje Muzeum Historycznego w Sanoku (ponad 2000 m2 powierzchni ekspozycyjnej) oraz cały teren dziedzińca zamkowego (ponad 7000 m2 powierzchni dziedzińca).

Dzięki instalacji systemu klimatyzacji w „nowym” skrzydle zamku – w przyszłym roku (w sezonie letnim) zwiększy się komfort zwiedzania w Galerii Zdzisława Beksińskiego. Każdy kto odwiedzał zamek w okresie największych upałów ten wie, jak bardzo potrzebny był odpowiedni system chłodzenia ekspozycji.

Realizacja zadania nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszt inwestycji wyniósł 266 739 zł, z czego 200 000 zł stanowi dotacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś 66 739 zł zostało wygospodarowane z przychodów własnych Muzeum Historycznego w Sanoku.

 

Dziedziniec zamkowy. fot. Dariusz Szuwalski

 

Muzeum od wielu lat realizuje projekty inwestycyjne mające na celu doposażenie obiektów w środki trwałe (np. gabloty ekspozycyjne, multimedia) oraz prace remontowe i instalacyjne. Dzięki temu w sposób znaczący poprawił się stan infrastruktury muzealnej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie skuteczne pozyskiwanie środków i wsparcie finansowe z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artykuł sponsorowany

19-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)