REKLAMA
REKLAMA

Załamanie pogody. Niebezpiecznie na drogach

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznym Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy również do pieszych o ostrożność.

Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Warunki pogodowe na drogach powiatu sanockiego nie są zbyt korzystne, przelotne opady deszczu, wiatr, zachmurzone niebo oraz pojawiające się niekiedy mgły znacznie ograniczają widoczność oraz wydłużają drogę hamowania.  Policja przypomina o zachowaniu ostrożności.

Wczoraj na terenie powiatu doszło do pięciu zdarzeń drogowych.

– Pierwsze miało miejsce w Sanoku, na ul. Kościuszki około godz. 10.00 kierujący toyotą na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 33-letnią kobietę i nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca wypadku. Dzięki sprawnej akcji i szybkim ustaleniom policjantów z sanockiej jednostki sprawca został zatrzymany w miejscowości Lutcza przez strzyżowskich policjantów. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który twierdził, że nie był świadomy, że potrącił pieszą. Kobieta doznała złamania lewej ręki. Sprawca został zatrzymany do czasu przeprowadzenia z nim czynności.

– Do groźnie wyglądającej kolizji  doszło w Besku około godz. 11.00.  Kierujący samochodem marki Volkswagen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu Fiat Marea, który następnie zderzył sie z fiatem panda. Ten z kolei wjechał w tył fiata cinquecento, który skręcał w lewo.  Kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia 25-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Około godz. 14.15 w Sanoku przy ul. Królowej Bony  kierujący samochodem marki Skoda zmieniając pas ruchu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok prawidłowo jadącego fiata ducato. Sprawca kolizji 23-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został ukarany mandatem karnym.

– Do kolejnego zdarzenia doszło w Wujskiem o godz. 14.20. Kierujący toyotą na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą lancią. W wyniku zdarzenia pasażerka samochodu Lancia została przewieziona do szpitala z podejrzeniem złamania żebra. 19-letni sprawca kolizji za złamanie przepisów będzie odpowiadał przed sądem.

– Kwadrans po godz. 17. w Zagórzu na skrzyżowaniu ulic Wolności i Piłsudskiego kierujący volkswaenem transporter zatrzymał się porzed sygnalizatorem, który nadawał żółte śwaiatło, natomiast kietujący samochodem marki Volkswagen Golf nie zachował należytej odległości i najechał na tył pojazdu poprzedzającego. 25-letni sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dotyczy to szczególnie godzin wieczorowo-nocnych oraz porannych, kiedy drogi są śliskie, a widoczność ograniczona. Apelujemy również do pieszych o prawidłowe korzystanie z jezdni i poruszanie się poboczem po właściwej stronie, tak aby widzieć jadące z przeciwka pojazdy i w razie niebezpieczeństwa móc prawidłowo zareagować. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

KPP Sanok
foto: archiwum Esanok.pl

23-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)