REKLAMA
REKLAMA

Zaproszenie na zebranie inauguracyjne (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę 29 listopada br., dokładnie w 242 rocznicę ostatniej bitwy konfederacji barskiej stoczonej w obronie zagórskiego klasztoru obleganego przez rosyjskich agresorów, zainauguruje swą działalność Zagórska Jednostka Obrony Terytorialnej (ZJOT) im. Konfederatów barskich.

Zjazd założycielski o godz. 9.00 rozpocznie Msza Święta w intencji Obrońców Zagórskiego Karmelu w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zagórzu. Po nabożeństwie zebrani udadzą się na wzgórze klasztorne, gdzie złożona zostanie symboliczna wiązanka kwiatów.

foto: Witold Święch

Robocza część obrad będzie miała miejsce w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu bezpośrednio po powrocie z Marymontu. Rozpocznie ją wykład na temat konfederacji barskiej, który wygłosi Leszek Puchała – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Z uwagi na patriotyczny charakter uroczystości przedstawiciele organizacji i służb mundurowych będą mile widziani w mundurach lub strojach organizacyjnych.

Nabór do ZJOT ciągle trwa i prowadzony jest za pośrednictwem strony internetowej www.obronaterytorialna.eu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

24-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)