REKLAMA
REKLAMA

Zebrali ponad 6 ton elektorśmieci!

SANOK / PODKARPACIE. Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego oraz Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej składają podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w siódmej już zbiórce elektrośmieci.

Celem tej cyklicznej akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej oraz dbanie o czystość środowiska naturalnego.

Co prawda w tym roku zbiórka nie była związana z ogólnopolskim konkursem, ale – jak się po raz kolejny przekonaliśmy – stanowiła odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie sanoczan: zebraliśmy bowiem 6220 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oznacza to, że dzięki dotychczasowym zbiórkom pozyskaliśmy już łącznie ponad 42 tony elektroodpadów!

Tegoroczną akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy drugiej i trzeciej Technikum Logistycznego: Patrycja Cypcarz, Tomasz Izdebski, Tomasz Krochmal, Mateusz Wołch, Marceli Pado, Dariusz Proćko i Paweł Szczerba pod opieką nauczycielek Moniki Zych  i Małgorzaty Chomiszczak.

„Ekonomik” nie na darmo zyskał więc niedawno miano Promotora Ekologii. Mimo rotacji kolejnych roczników, wciąż nie brak tam uczniów zaangażowanych w działania na rzecz czystszego środowiska. Nieważne: w konkursie czy poza nim – ostatecznie i tak wygrywają wszyscy mieszkańcy Sanoka.

materiały nadesłane

04-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)