REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

Zebrali ponad 6 ton elektorśmieci!

SANOK / PODKARPACIE. Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego oraz Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej składają podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w siódmej już zbiórce elektrośmieci.

Celem tej cyklicznej akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej oraz dbanie o czystość środowiska naturalnego.

Co prawda w tym roku zbiórka nie była związana z ogólnopolskim konkursem, ale – jak się po raz kolejny przekonaliśmy – stanowiła odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie sanoczan: zebraliśmy bowiem 6220 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oznacza to, że dzięki dotychczasowym zbiórkom pozyskaliśmy już łącznie ponad 42 tony elektroodpadów!

Tegoroczną akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy drugiej i trzeciej Technikum Logistycznego: Patrycja Cypcarz, Tomasz Izdebski, Tomasz Krochmal, Mateusz Wołch, Marceli Pado, Dariusz Proćko i Paweł Szczerba pod opieką nauczycielek Moniki Zych  i Małgorzaty Chomiszczak.

„Ekonomik” nie na darmo zyskał więc niedawno miano Promotora Ekologii. Mimo rotacji kolejnych roczników, wciąż nie brak tam uczniów zaangażowanych w działania na rzecz czystszego środowiska. Nieważne: w konkursie czy poza nim – ostatecznie i tak wygrywają wszyscy mieszkańcy Sanoka.

materiały nadesłane

04-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)