REKLAMA
REKLAMA

Wakacyjny wyjazd dzięki Świętemu

TREPCZA / PODKARPACIE. Dary serca przekazane podczas poniedziałkowej uroczystości dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II oraz modlitw o uzdrowienie duszy i ciała pozwolą na pokrycie kosztów  wakacyjnego wyjazdu miejscowych dzieci i młodzieży do Zakopanego.

Miejsce to wydaje się atrakcyjne o każdej porze roku; stwarza możliwości wyjścia czy wyjazdu kolejką w góry albo podziwiania panoramy Tatr z Gubałówki, z górującym w niej krzyżem na Giewoncie. To o nim, podczas pobytu w Zakopanem w roku 1997 Jan Paweł II mówił, że  „swoimi ramionami obejmuje całą Polskę”.

Wydanie pamiątkowej płyty CD z utworami muzycznymi wraz ze specjalnie skomponowaną pieśnią „Święty Janie Pawle…” stało się możliwe dzięki pomocy Prezesa Banku PBS oddział w Sanoku. Autor melodii i słów Marek Dziok – sanocki muzyk i kompozytor wspaniałomyślnie zrezygnował z należnego honorarium z radością  przekazując składane przy tej okazji dobrowolne ofiary na rzecz dzieci, zwłaszcza tych, które podczas wakacji nie będą mogły nigdzie wyjechać. Talent, który daje Bóg zaowocował piękną kompozycją. Śpiewający czy słuchający utworu otworzyli serca na wakacyjny wyjazd dzieci. Ich radość staje się radością Świętego Jana Pawła, który błogosławi nam z okien Domu Ojca. Koło się zamyka… Wszyscy zyskują, jeśli nie wymiarze doczesnym, to na pewno wiecznym.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w poniedziałkowej uroczystości w Trepczy  serdecznie zapraszamy do Międzybrodzia. 15 czerwca br.  w święto patronalne miejscowej cerkiewki  – Niedzielę Trójcy Świętej – Marek Dziok przygotowuje prawdziwą ucztę duchową – plenerowy koncert uwielbienia: „Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu”. Obok nowych kompozycji na czele z pieśnią „Święty Janie Pawle…” można będzie usłyszeć wiele znanych pięknych pieśni i piosenek religijnych. Przy dodatkowym akompaniamencie otaczającej to miejsce bujnej przyrody – fauny i flory, koncert ten może  stać się dla uczestników niezapomnianym wydarzeniem. O szczegółach poinformujemy na portalu w bliskości koncertu.

Do zobaczenia w MIĘDZYBRODZIU!

04-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)