REKLAMA
REKLAMA

Złote medale Super Duo z Sanoka na Art-Duo Music Festival w Rzymie!

SANOK / PODKARPACIE. Kolejny wspaniały sukces odniósł na Międzynarodowym Festiwalu Art.-Duo Music Festival w Rzymie tandem utalentowanych uczniów sanockiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. – akordeonista Rafał Pałacki oraz pianista Michał Bednarz.

W ramach odbywającego się w dniach 12-15.05.14 w Rzymie Festiwalu odbywały się przesłuchania konkursowe w 2 specjalnościach: akordeonu oraz fortepianu (stąd nazwa festiwalu Art-Duo). Rafał Pałacki, uczeń Andrzeja Smolika, zdobył I miejsce w kategorii wiekowej do lat 19, wykonując utwory Jana Sebastiana Bacha, Macieja Zimki, Jewgienija Derbienki oraz Antona Rubinsteina – za najlepsze wykonanie utworu tego kompozytora, którego imię nosił konkurs, otrzymał również nagrodę specjalną. Ponadto Rafał wystąpił w kategorii rozrywkowej – variete, w której również zdobył I miejsce, wykonując utwory Wiktora Własowa, Richarda Galliano oraz własne opracowanie utworu zespołu The Animals „Dom wschodzącego słońca”.

Z kolei Michał Bednarz, uczeń Janusza Ostrowskiego, startował w kategorii do 17 lat. Za znakomite wykonanie utworów Jana Sebastiana Bacha, Ludviga van Beethovena oraz Sergieja Rachmaninova również zdobył I nagrodę. Specjalne dyplomy za przygotowanie laureatów otrzymali Janusz Ostrowski i Andrzej Smolik.

Obydwaj sanoccy laureaci otrzymali ogromne brawa na uroczystym Koncercie Laureatów w pięknej stylowej sali koncertowej. Rafał wykonał na nim „Sonatę w stylu klasycznym Jewgienija Derbienki, zaś Michał – Etiudę – Obraz Sergiusza Rachmaninowa. Po tych tak udanych występach nie obeszło się bez zwiedzania najpiękniejszych zabytków Rzymu. Tak udane „loty” Rafała nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia finansowego Firmy Herb Pana Bolesława Szybista, zaś wyjazd Michała Bednarza wsparła znacząco Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury.

Nadmienić warto, że Rafał mieszka w Tarnawie Górnej, zaś Michał w Sanoku, a obaj uczą się również w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.

PSM Sanok

20-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)