REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Kierowca ciężarówki wjechał w drzewo. Miał ponad 3 promile! (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ustrzyccy policjanci zatrzymali kierującego tirem, który swoją jazdę zakończył na drzewie. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Przewrócona ciężarówka blokowała drogę przez kilka godzin.

W sobotę po godz. 15,  dyżurny policji w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację, że w miejscowości Jureczkowa na trasie Krościenko – Kuźmina stoi samochód ciężarowy marki Scania wraz z naczepą, który blokuje ruch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, kabina uderzyła w drzewo, pojazd przewrócił się na bok, a z naczepy wysypały się przewożone deski. Przewrócona scania całkowicie zablokowała drogę.

Funkcjonariusze przez sześć godzin kierowali ruchem, informując o objazdach. W trakcie czynności okazało się, że kierujący ciężarówką mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie 37-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu puckiego, alkomat wskazał 3.27 promila alkoholu.

Kierowca nie odniósł obrażeń. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli widzimy kierującego, którego zachowanie wskazuje, że pił wcześniej alkohol, nie bądźmy obojętni w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

1273556372

855420492

1

2

źródło: KPP Ustrzyki Dolne
zdjęcia nadesłane przez internautę

19-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)