REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Nocny pościg za pijanym kierowcą

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z brzozowskiej drogówki prowadzili pościg za mazdą, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Mimo, że samochód ugrzązł kierujący mazdą i jego pasażer kontynuowali ucieczkę pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że mieszkańcy Mielca są pijani i żaden z nich nie miał uprawnień do kierowania.

W poniedziałkową noc, około godz. 2, policjanci z brzozowskiej drogówki pełniąc służbę na obrzeżach miasta zwrócili uwagę na jadącą w kierunku Sanoka mazdę. Chcąc skontrolować jej kierowcę, dali sygnał do zatrzymania. Kierujący zbliżając się zwolnił, a następnie zdecydowanie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci powiadomili o tym dyżurnego i ruszyli za nim. W trakcie pościgu kierowca mazdy nagle zatrzymał pojazd, a wycofując najechał na pobocze i ugrzązł. Po chwili z mazdy wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać pieszo. Jednak ta ucieczka nie trwałą długo.

Funkcjonariusze zatrzymali uciekinierów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Mielca w wieku 23 i 26 lat. Początkowo żaden z nich nie przyznawał się do kierowania samochodem. Jak się okazało, mieli wiele do ukrycia przed policjantami. Obydwaj wcześniej pili alkohol i żaden z nich nie posiadał prawa jazdy. Wynik badania alkomatem wykazał u kierowcy blisko promil alkoholu w organizmie. Ostatecznie mężczyźni zostali zatrzymani i do przesłuchania trzeźwieli w policyjnym areszcie.

23-letni mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za niestosowanie się do policyjnych poleceń i jazdę bez wymaganych dokumentów.

policja

źródło: KPP Brzozów

22-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)