REKLAMA
REKLAMA

Chciała zdać egzamin na prawo jazdy za koleżankę. To miała być 15 próba

KROSNO / PODKARPACIE. 36-letnia kobieta próbowała zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy za swoją koleżankę. Posłużyła się jej dowodem osobistym. Policjantów wezwał egzaminator, który wykrył spisek. Okazało się, że znajoma 36-latki próbowała zdać egzamin na prawo jazdy już 15 razy.

Wczoraj około południa policjanci zostali wezwani do krośnieńskiego WORD-u. Zgłoszenie dotyczyło kobiety, która chciała przystąpić do egzaminu praktycznego na prawo jazdy, posługując się nie swoim dowodem osobistym.

36-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego wsiadając do samochodu z egzaminatorem podpisała kartę egzaminacyjną i pokazała dowód osobisty. Egzaminator od razu zorientował się, że jest to próba oszustwa i wezwał Policję. Okazało się, że właścicielka dowodu kilkakrotnie próbowała już zdać u niego egzamin, natomiast kobieta, która siedziała obok niego w samochodzie, była zupełnie kimś innym.

Funkcjonariusze ustalili, że 36-latka tydzień wcześniej spotkała się ze swoją koleżanką, która na 6 sierpnia miała zarezerwowany kolejny termin egzaminu na prawo jazdy. Ponieważ 39-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego podchodziła do egzaminu już 15 razy, młodsza koleżanka zaproponowała, że pójdzie na egzamin za nią.

Kobiety wdrożyły swój plan w życie, jednak zdarzenia nie potoczyły się tak jak zaplanowały. 36-latka przyznała, że to nie jej dowód i wyjaśniła całą sprawę. Została przewieziona na komendę, gdzie złożyła zeznania.

36-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego prawdopodobnie usłyszy zarzuty fałszowania dokumentu i posłużenia się dokumentem innej osoby. Może grozić jej do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

policja81

07-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)