REKLAMA
REKLAMA

DAWID ROMEROWICZ: Stajemy się coraz mocniejsi (WYWIAD)

SANOK / PODKARPACIE. Czy początek sezonu był dla Stalowców zaskoczeniem? Co czuli podopieczni Roberta Ząbkiewicza podczas pierwszego meczu w lidze? Czy cel postawiony sobie przez zawodników jest realny? Zapraszamy na wywiad z piłkarzem Geo-Eko, Dawidem Romerowiczem.

eSanok.pl: Sześć meczów, osiemnaście punktów i tylko cztery stracone bramki. Czy mogłeś lepiej wymarzyć sobie inaugurację tego sezonu?
Dawid Romerowicz: Myślę, że chyba wszyscy spodziewali się,  że taki będzie początek w naszym wykonaniu. Głównym celem, jaki postawiliśmy sobie przed startem, był awans do klasy okręgowej już w pierwszym, debiutanckim sezonie. Żeby to uczynić nie możemy się oglądać na inne drużyny, tylko wygrywać mecze. Mam nadzieję, że zwyciężymy ich tyle, żeby spokojnie awansować. Od początku powstania drużyny, w szatni jak i po za nią, panuje bardzo dobra atmosfera. W połączeniu z dobrymi wynikami stajemy się z meczu na mecz jako drużyna coraz mocniejsi. 
eSanok.pl: Masz rację, z meczu na mecz poprawia się komunikacja w zespole. No właśnie – jak to, co ćwiczycie na treningach, przekłada się na boiskowy obraz gry?
DR: W każdym z pierwszych sześciu meczy to nasza drużyna starała się atakować, utrzymywać dłużej przy piłce i stwarzać więcej sytuacji bramkowych. Na pewno nie wszystko jeszcze wychodzi tak, jakbyśmy chcieli żeby to wyglądało. Kilka elementów musimy poprawić. Trenujemy ze sobą dopiero dwa miesiące i najbardziej widoczny jest brak zgrania. Ale pracujemy nad tym na treningach i myślę, że z meczu na mecz powinno być tylko lepiej.
eSanok.pl: Frekwencja na trybunach, zwłaszcza w tym pierwszym spotkaniu – imponująca. Co czuliście, kiedy zespół z A klasy dopingowało około 1200 osób?
DR: Frekwencja i doping kibiców jest fantastyczny. Nie ważne czy gramy w Sanoku, czy na wyjeździe. Zawsze są z nami, dopingując przez 90 minut. Za każdym razem są naszym dwunastym zawodnikiem. W pierwszym meczu na pewno wszyscy zawodnicy odczuwali lekki stres, w końcu większość z nas występujących w tym meczu, grała pierwszy raz przy takiej wspaniałej i tak licznej publiczności. Wydaje mi się, że to rekordowa frekwencja w klasie A w skali kraju… Chcieliśmy wygrać dla nich w podziękowaniu za tak liczne przybycie i wsparcie. 
eSanok:pl: Apetyt rośnie w miarę jedzenia… czy Stal zafunduje prezent swoim sympatykom i skończy tę rundę bez porażki w lidze?
DR: Bardzo chcielibyśmy tego dokonać. Na pewno łatwo nie będzie, bo każda drużyna podwójnie się mobilizuje na mecz z nami. Dołożymy jednak wszelkich starań, żeby rundę zakończyć bez porażki.
rozmawiał: Adam Zoszak
geoeko
10-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)