REKLAMA
REKLAMA

Dziennikarze Tygodnika Sanockiego nie akceptują nowego redaktora naczelnego (OŚWIADCZENIE)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj dyrektor MBP w Sanoku wybrał Dorotę Mękarską na nowego redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego. Jeszcze tego samego dnia zespół redakcyjny wyraził swój sprzeciw wobec takiej decyzji. – Władza postawiła na swoim, nie licząc się z naszą opinią i odczuciami – czytamy w oświadczeniu umieszczonym na jednym z portali społecznościowych.

Oświadczenie w imieniu zespołu redakcyjnego Tygodnika Sanockiego umieściła na swoim profilu na Facebooku Joanna Kozimor, dziennikarka TS.

Publikujemy oświadczenie (pisownia oryginalna):

OŚWIADCZENIE

Stało się to, czego obawialiśmy się od wielu tygodni – redaktorem naczelnym Tygodnika Sanockiego została osoba, której kandydatury jako zespół redakcyjny nie akceptowaliśmy. Władza postawiła na swoim, nie licząc się z naszą opinią i odczuciami. Miała prawo to zrobić, ale uważamy, że znacząco naruszyło to zasady współżycia społecznego i wzajemnego poszanowania. Nie zgadzamy się na takie działania i stanowczo przeciwko nim protrstujemy. Żyjemy w niewielkim mieście, gdzie codziennie spotykamy się na ulicy. Dlatego dobre relacje są tak ważne i nie wolno ich psuć.

Deklarujemy, że w poczuciu odpowiedzialności za gazetę, którą tworzymy od ponad dwudziestu lat, nie będziemy podejmować działań mogących jej zaszkodzić.

Niestety, mamy wrażenie, że w Sanoku coraz trudniej o dialog między władzą a społeczeństwem, którego częścią również jesteśmy.

Zespół redakcyjny Tygodnika Sanockiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dorota Mękarska nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Sanockiego

TS

źródło: Red., Facebook.com

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)