REKLAMA
REKLAMA

Dziennikarze Tygodnika Sanockiego nie akceptują nowego redaktora naczelnego (OŚWIADCZENIE)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj dyrektor MBP w Sanoku wybrał Dorotę Mękarską na nowego redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego. Jeszcze tego samego dnia zespół redakcyjny wyraził swój sprzeciw wobec takiej decyzji. – Władza postawiła na swoim, nie licząc się z naszą opinią i odczuciami – czytamy w oświadczeniu umieszczonym na jednym z portali społecznościowych.

Oświadczenie w imieniu zespołu redakcyjnego Tygodnika Sanockiego umieściła na swoim profilu na Facebooku Joanna Kozimor, dziennikarka TS.

Publikujemy oświadczenie (pisownia oryginalna):

OŚWIADCZENIE

Stało się to, czego obawialiśmy się od wielu tygodni – redaktorem naczelnym Tygodnika Sanockiego została osoba, której kandydatury jako zespół redakcyjny nie akceptowaliśmy. Władza postawiła na swoim, nie licząc się z naszą opinią i odczuciami. Miała prawo to zrobić, ale uważamy, że znacząco naruszyło to zasady współżycia społecznego i wzajemnego poszanowania. Nie zgadzamy się na takie działania i stanowczo przeciwko nim protrstujemy. Żyjemy w niewielkim mieście, gdzie codziennie spotykamy się na ulicy. Dlatego dobre relacje są tak ważne i nie wolno ich psuć.

Deklarujemy, że w poczuciu odpowiedzialności za gazetę, którą tworzymy od ponad dwudziestu lat, nie będziemy podejmować działań mogących jej zaszkodzić.

Niestety, mamy wrażenie, że w Sanoku coraz trudniej o dialog między władzą a społeczeństwem, którego częścią również jesteśmy.

Zespół redakcyjny Tygodnika Sanockiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dorota Mękarska nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Sanockiego

TS

źródło: Red., Facebook.com

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)