REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Doświadczony Fin wzmocni siłę sanockiego ataku

SANOK / PODKARPACIE. Fiński napastnik Toni Dahlman dołączy do drużyny Ciarko PBS Bank STS Sanok. 36-letni zawodnik jadł chleb z niejednego hokejowego pieca. Na swoim koncie ma 22 występy w lidze NHL w barwach Ottawy Senators. W grodzie Grzegorza pojawi się już dzisiaj.

To prawda. Podpisaliśmy z doświadczonym napastnikiem umowę do końca sezonu. Liczymy na to, że wzmocni on naszą siłę ofensywną – usłyszeliśmy od sanockich działaczy.

Toni Dahlam (181 cm, 89 kg) na ma za sobą naprawdę ciekawą karierę. Grał W NHL, AHL, a także na najwyższych poziomach rozgrywkowych w Finlandii, Szwecji, Niemczech, Austrii i Kazachstanie. Jednak najdłużej występował w rodzimej Liidze. W 319 meczach sezonu zasadniczego zdobył 66 bramek i zanotował 96 asyst. Występował także w juniorskiej, jak i seniorskiej reprezentacji Finlandii. Z tą pierwszą zdobył nawet złoty medal mistrzostw świata.

Urodzony w Helsinkach zawodnik w ostatnim sezonie grał na zapleczu KHL w drużynie Sputnik Niżny Tagił, będącego drużyną farmerską Awtomobilista Jekaterynburg. W 51 spotkaniach strzelił 6 goli i zanotował 12 asyst.

Toni to jest kompletnym zawodnikiem. Świetnie radzi sobie po obu stronach tafli i nie boi się twardej gry. Jego mocną stroną jest świetna jazda na łyżwach – mówi Rafał Omasta, który pośredniczył przy transferze doświadczonego Fina.

źródło: hokej.net

25-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)