REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Droga jak marzenie, ale te pobocza…” Dwa tygodnie do końca inwestycji (ZDJĘCIA)

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Na odcinku Międzybródź – Dobra wylano asfalt, o którym większość miejscowości może jedynie pomarzyć. Mieszkańców oraz kierowców irytuje jednak brak poboczy i barier, wyraźnie utrudniający bezpieczną jazdę. Powiat uspokaja – jeszcze tylko dwa tygodnie i wszystko będzie gotowe. 

Droga, którą wcześniej przemierzali kierowcy była w bardzo złym stanie. – Dziura na dziurze, tragedia! – ocenił wcześniejszy stan nawierzchni jeden z mieszkańców Międzybrodzia. Początkiem czerwca Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczął prace polegające na wylaniu nowego asfaltu.

Ponad tydzień temu robotnicy sfinalizowali prace polegające na utwardzeniu drugiej warstwy nowej trasy. Niedokończone zostały jednak pobocza oraz barierki, na których brak skarżyli się mieszkańcy Międzybrodzia. – Zbliżają się żniwa. Przecież ja z tego asfaltu nie zjadę kombajnem w pole… – tłumaczy miejscowy. W niektórych cześciach drogi to ponad 30 cm różnicy. Mam nadzieję na jak najszybsze dokończenie inwestycji – dodaje.

Na duże niebezpieczeństwo narażeni są również kierowcy osobówek. Wjazd w szczelinę między jezdnią, a niedokończonym jeszcze poboczem, może skutkować uszkodzeniem zawieszenia samochodu, a nawet groźną kraksą. – Bez obaw. Za około dwa tygodnie dokończymy pobocza i postawimy barierki – zepewnia Wydział Inwestycji i Dróg naszego powiatu.

Inwestycja kosztowała 1,7 mln złotych. Zarówno powiat sanocki, jak i gmina wiejska Sanok włożyli w projekt po 200 tysięcy złotych. Pozostała część zrealizowana była ze środków powodziowych.

Adam Zoszak

24-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)