REKLAMA
REKLAMA

JKS z pucharem. Stal Sanok nigdy nie zginie

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Przez jedenaście kolejnych lat jarosławianie byli przykładnymi gospodarzami, oddając rok po roku puchar w ręce różnych rywali. W jubileusz memoriału Lotycza nie byli jednak tak gościnni

i po raz pierwszy od 2003 roku wygrali cały turniej, pokonując po emocjonującym finale 4:1 Resovię.

Trzecie miejsce przypadło Wólczance Wólka Pełkińska, która w rzutach karnych okazała się lepsza od Sokoła Sieniawa. Większość nagród indywidualnych również trafiła w ręce czarno-niebieskich. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Soczek, a najlepszym bramkarzem Piotr Cisek. Z kolei tytuł króla strzelców wywalczył Mateusz Jędryas (Sokół Sieniawa), który zdobył 9 goli.

Turniej, oficjalnie otwarty przez burmistrza Waldemara Palucha, był pod wieloma względami wyjątkowy. Z okazji jubileuszu organizatorzy postanowili zaprosić nie tylko drużyny obecnie występujące w ligach, ale także byłe gwiazdy Jarosławskiego Klubu Sportowego reprezentujące JKS przed kilkunastu laty. Kibice ponownie mieli więc okazję zobaczyć w akcji Ryszarda Kulpę, Dariusza Pietrynę, Marka Strawę, Krzysztofa Romanowa oraz Roberta Żelaznego, a także wychowanka naszego klubu, byłego kapitana Cracovii Arkadiusza Barana. Choć weteranów piłkarskich boisk wsparło kilku młodszych graczy, to nie dawano im większych szans na sukces. W swoim pierwszym występie przeciwko Sokołowi Sieniawa byli oni jednak o krok od sprawienia niespodzianki. Ostatecznie ulegli rywalom 3:4, zaś w kolejnych spotkaniach musieli uznać wyższość Resovii i GKS Katowice.

lotycz_cup2015_1

Katowiczanie przybyli do Jarosławia rezerwowym składem, który w inauguracyjnym meczu „postawił się” broniącej tytułu Resovii. Nie wystarczyło to jednak na wywalczenie choćby punktu, zaś po wysokiej porażce z Sokołem (2:7) „Gieksa” straciła szanse na wyjście z grupy. Śląskich piłkarzy wspierała za to spora grupa fanów, a że na trybunach nie brakowało także kibiców JKS, Resovii i Stali Sanok, całej imprezie towarzyszyła fantastyczna atmosfera.

Szczególnie gorąco swoich ulubieńców dopingowali sanoczanie. Stal, której z wiadomych względów próżno szukać w jakiejkolwiek lidze, została niejako reaktywowana specjalnie na okazję jarosławskiego memoriału przez jej byłych zawodników, którzy otrzymali od swoich obecnych klubów przyzwolenie na udział w turnieju. Na boisku stalowcy nie odegrali większej roli, ale za waleczność, a przede wszystkim przywiązanie do klubowych barw, zostali nagrodzeni długimi podziękowaniami od kibiców.

lotycz_cup2015_2

„Czarnym koniem” turnieju wydawała się być Wisła Sandomierz. Najbardziej znanym zawodnikiem jesiennego mistrza III ligi małopolsko-świętokrzyskiej jest były reprezentant Polski Mariusz Kukiełka. Nie udało mu się jednak doprowadzić swojej drużyny nawet do półfinałów. Wisła w meczu otwarcia uległa gospodarzom 2:4, a szanse na awans zaprzepaściła w pojedynku z Wólczanką, w którym uległa podopiecznym Marka Rybkiewicza aż 2:6.

Wspomniana Wólczanka zaprezentowała się w turnieju z bardzo dobrej strony. Pochwały zbierali także pozostali półfinaliści, którzy awans do najlepszej czwórki zapewnili sobie już po dwóch spotkaniach. W grupie A najlepszy okazał się JKS, zaś w grupie B – Resovia. W półfinałach wyjątkowo emocjonująca była rywalizacja gospodarzy z Sokołem Sieniawa. Jarosławianie prowadzili po golu Marcina Sobola, ale niedługo później do wyrównania doprowadził Mateusz Jędryas. W końcówce meczu efektownym strzałem w „okienko”, dającym czarno-niebieskim zwycięstwo i awans do finału, popisał się Mateusz Jurczak.

lotycz_cup2015_3

Drugi półfinał nie był tak wyrównany. Resovia szybko zdobyła w nim trzybramkową zaliczkę, wobec czego trafienie Krzysztofa Pietlucha z ostatnich minut spotkania okazało się jedynie honorowe. Wólczanka powetowała sobie to niepowodzenie w meczu o III miejsce. Prowadzenie zmieniało się w nim jak w kalejdoskopie, a na dodatek Maciej Lech, zdobywając trzy bramki, niespodziewanie dogonił w klasyfikacji strzelców Jędryasa. Ten ostatni na sekundy przed zakończeniem pojedynku doprowadził jednak do remisu, samemu zapewniając sobie koronę króla strzelców. W rzutach karnych lepsza okazała się Wólczanka, która w ten sposób powtórzyła wynik z ubiegłego roku.

Powtórki nie było za to w finale. W nim Resovia od początku starała się zdominować gospodarzy, ale po błędzie Marcina Pietryki prowadzenie dla jarosławian zdobył Łukasz Tyrawski, który posłał futbolówkę do pustej bramki. Rzeszowianie wyrównali za sprawą Kacpra Ropa, ale końcówka należała do naszych piłkarzy. Po dwóch efektownych, zespołowych akcjach do rzeszowskiej siatki trafiał Marek Soczek, a chwilę później kapitalnym strzałem z dystansu zwycięstwo przypieczętował Artur Bańka.

lotycz_cup2015_4

Wyniki turnieju:
Grupa A
Wisła Sandomierz – JKS Jarosław 2:4
Hul, Ziółek – Jurczak, Bańka, Tyrawski, Fedor

Stal Sanok – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:5
Pietluch 2, Misiło, Bober, Lech

Wisła Sandomierz – Stal Sanok 1:0
Hul

JKS Jarosław – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1
Bańka, Jurczak – Lech

Wisła Sandomierz – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:6
Michalski 2 – Lech 3, Kocur 2, A. Poprawa

JKS Jarosław – Stal Sanok 3:3
Soczek 2, Tyrawski – Januszczak 2, Krzanowski

1

Grupa B
Resovia Rzeszów – GKS Katowice 2:0
Rop, Sadecki

JKS Jarosław ’90 – Sokół Sieniawa 3:4
Mikłasz, Syty, Żelazny – Jędryas 2, M. Padiasek, Bigas

Resovia Rzeszów – JKS Jarosław ’90 3:0
Strawa (sam.), Ciećko, Wilk

GKS Katowice – Sokół Sieniawa 2:7
Kramarczyk, Stanik – Jędryas 3, Flis, Siwij, Hass, M. Padiasek

Resovia Rzeszów – Sokół Sieniawa 5:3
Rop 2, Ciećko, Fedan, Dziedzic – Jędryas 2, Dziekan

GKS Katowice – JKS Jarosław ’90 4:1
Kramarczyk 3, Guzy – Żelazny

2

Półfinały
JKS Jarosław – Sokół Sieniawa 2:1
Sobol, Jurczak – Jędryas

Resovia Rzeszów – Wólczanka Wólka Pełkińska 3:1
Fedan, Rop, Wilk – Pietluch

Mecz o III miejsce
Sokół Sieniawa – Wólczanka Wólka Pełkińska 5:5, karne 2:3
Pigan 2, Hass, Siwij, Jędryas – Lech 3, B. Poprawa, Lech

Finał
JKS Jarosław – Resovia Rzeszów 4:1
Soczek 2, Tyrawski, Bańka – Rop

Składy drużyn:
JKS Jarosław: Piotr Cisek, Grzegorz Guziewicz – Artur Bańka (3 gole), Tomasz Cienki, Michał Fedor (1), Bartłomiej Gliniak, Mateusz Jurczak (3), Aleksander Klucznik, Bartłomiej Kłak, Paweł Oziębło, Sebastian Pawlak, Michał Puńko, Maciej Saramak, Marcin Sobol (1), Marek Soczek (4), Łukasz Tyrawski (3)
trener: Grzegorz Łuczyk, kierownik drużyny: Paweł Grzebyk

Resovia Rzeszów: Marcin Pietryka, Piotr Tomczyk – Radosław Adamski, Tomasz Ciećko (2), Sebastian Dziedzic (1), Sebastian Fedan (2), Kacper Rop (5), Patryk Róg, Adam Sadecki (1), Piotr Szkolnik, Oleg Tabaka, Daniel Wilk (2)
trener: Maciej Huzarski, kierownik drużyny: Stanisław Mandela

Wólczanka Wólka Pełkińska: Jacek Groch, Andrzej Mikus – Adrian Bednarz, Hubert Bober (1), Marek Gwóźdź, Mateusz Kocur (2), Maciej Lech (8), Damian Misiło (1), Kamil Padiasek, Krzysztof Pietluch (4), Adam Poprawa (1), Bartłomiej Poprawa (1), Sławomir Wójcik
trener: Marek Rybkiewicz

Sokół Sieniawa: Kamil Halejcio, Bartosz Szczybyło – Krzysztof Bigas (1), Dawid Dziekan (1), Roman Fedak, Jacek Flis (1), Paweł Hass (2), Mateusz Jędryas (9), Mateusz Padiasek (2), Dawid Pigan (2), Sergiej Siwij (2), Jakub Stefan
trener: Daniel Kijak

GKS Katowice: Bartosz Kucharski – Damian Cybul, Radosław Góra, Łukasz Guzy (1), Daniel Kramarczyk (4), Daniel Lipok, Maciej Potucha, Oskar Stanik (1), Damian Wilczkiewicz, Jakub Wiśniewski
trener: Jacek Gorczyca, II trener: Adam Filipiak, kierownik drużyny: Mirosław Lichwała

Wisła Sandomierz: Krzysztof Płoskoń, Stanisław Wierzgacz – Łukasz Adamczyk, Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Kamil Hul (2), Mariusz Kukiełka, Jakub Kwiecień, Przemysław Michalski (2), Rafał Mikulec, Jarosław Piątkowski, Grzegorz Pisarek, Grzegorz Rzeszutek, Michał Wawryszczuk, Maciej Ziółek (1)
trener: Tadeusz Krawiec, kierownik drużyny: Mateusz Kulita

Stal Sanok: Piotr Krzanowski (1) – Kamil Adamiak, Karol Adamiak, Mateusz Faka, Tomasz Jaklik, Jakub Januszczak (2), Jakub Kokoć, Piotr Lorenc, Damian Niemczyk, Bartosz Sieradzki, Sebastian Sobolak, Łukasz Tabisz, Patryk Wójcik, Jakub Ząbkiewicz
trenerzy: Piotr Kot, Robert Ząbkiewicz, kierownik drużyny: Jerzy Sabat

JKS Jarosław ’90: Adam Fabiński, Ryszard Kulpa – Arkadiusz Baran, Jacek Götz, Paweł Grzebyk, Mateusz Hołub, Jacek Mikłasz (1), Bogusław Noga, Dariusz Pietryna, Krzysztof Romanow, Rafał Siegel, Marek Strawa, Marek Syty (1), Robert Żelazny (2)
trener: Jacek Mikłasz, kierownik drużyny: Robert Makarowski

za: oficjalny serwis informacyjny JKS 1909 Jarosław

13-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)