REKLAMA
REKLAMA

Jubileusz na ludową nutę. Dolina Sanu stolicą folkloru (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: W minioną niedzielę (12 bm) w Mrzygłodzie odbył się  „V Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu”.  Obok regionalnej muzyki pojawiły się tańce, ,,cuda” regionalnej kuchni oraz dobra zabawa. Zobacz fotorelację z imprezy.

Po przejściu przez rynek korowodu siedmiu kapel, wykonujących ludowe melodie, nastąpiła ich prezentacja na scenie. Jako pierwsza swój repertuar przedstawiła kapela „Bukowianie” z Bukowska. Następnie zaprezentowali się „Trzcinicoki” z Trzcinicy i uczestnicząca po raz pierwszy kapela ludowa „Gacoki” z Gaci Przeworskiej. Kolejnymi występującymi byli „Lisznianie” z Lisznej, „Rymanowianie” z Rymanowa, „Dolinianie” z Tyrawy Wołoskiej i  kapela „Kamraty”. Każda kapela, biorąca udział w zjeździe, otrzymała pamiątkowe dyplomy i statuetki, wręczone przez Wójta Gminy Sanok – Annę Hałas. Na koniec, licznie zgromadzona publiczność, wysłuchała wspólnego występu uczestników, nagradzając ich gromkimi brawami.

Jak na imprezę folklorystyczną przystało, nie mogło zabraknąć stoisk rękodzielników. Widzowie mogli zapoznać się z pracą garncarza, podziwiać ceramiczne naczynia, ludową rzeźbę, a także przedmioty z wikliny. Dla amatorów swojskiego jadła przygotowano stoiska  Kół Gospodyń Wiejskich z Falejówki, Srogowa Dolnego, Lalina i Mrzygłodu. Można było również posmakować rogalików, którymi częstowało KGW z Kostarowiec. Na najmłodszych uczestników imprezy czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, balony, wata cukrowa.

Impreza została zorganizowana przez Wójta Gminy Sanok, Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku i sołectwo Mrzygłód

Cykl imprez „Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu” to bez wątpienia próba ocalenia od zapomnienia pięknych ludowych melodii naszego regionu.

14-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)