REKLAMA
REKLAMA

Imponujący obiekt sportowy przy sanockiej PWSZ. Hala czeka na studentów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Sanoku cieszy się już nowoczesnym i funkcjonalnym kompleksem sportowo-dydaktycznym. Pełnowymiarowa hala z bogatym zapleczem jest najnowocześniejsza w regionie.

Kompleks wyposażony został także w część dydaktyczną, w której mieści się przestronna aula z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym, pomieszczenia dla samorządu studenckiego oraz sala rehabilitacyjna dla studentów niepełnosprawnych.
Ponad to w obiekcie powstała siłownia oraz bar uczelniany z profesjonalnym zapleczem kuchennym.

Dotychczas uczelnia nie dysponowała żadnym obiektem do prowadzenia zajęć sportowych. Stanowiło to najważniejszą przesłankę do podjęcia działań, aby rozpocząć budowę obiektu. Dziś uczelnia może cieszyć się najnowocześniejszym kompleksem w regionie. Władze uczelni zapowiadają, że z obiektu korzystać będą mogli nie tylko studenci PWSZ, ale także mieszkańcy oraz lokalne kluby sportowe.

Dzięki nowoczesnej hali sportowej sekcje sportowe AZS będą mogły poszerzyć się także o sekcje piłki ręcznej, futsalu oraz unihokeju.

Kosztorys inwestorski opiewa na 16 milionów złotych i w tej kwocie powinniśmy się zmieścić. Na finansowanie budowy Centrum Sportowo – Dydaktycznego uczelnia pozyskała pieniądze z trzech źródeł zewnętrznych, mianowicie  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w wysokości  6 423 786,92 PLN, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki  w wysokości 1 300 000,00 PLN  i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji celowej 4 000 000,00 zł.  – mówi Anna Chudzik, rzecznik prasowy PWSZ.

Otwarcie hali sportowej nastąpi wraz z inauguracją roku akademickiego, 1 października b.r.

14-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)