REKLAMA
REKLAMA

Kobieta poprosiła o szklankę wody, druga w tym czasie okradała mieszkanie

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkanki powiatu sanockiego padły ofiarą przestępstwa w wyniku, którego straciły pieniądze. Wcześniej ich mieszkania odwiedziły nieznane kobiety. Policjanci przypominają o ostrożności i wzmożonej czujność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch przypadków kradzieży pieniędzy.

Do pierwszej doszło po godzinie 9. na terenie gminy Besko. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do domu 78 -latki przyszła nieznana kobieta. Nieznajoma zaczęła pytać mieszkankę powiatu sanockiego o zbędne rzeczy, które mogłaby jej przekazać. Po chwili do mieszkania weszła druga kobieta. Po ich wyjściu 78-latka zorientowała się, że zostały jej skradzione pieniądze w kwocie około 700 złotych.

Podobna sytuacja miała miejsce po godzinie 11. na terenie gminy Sanok. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do domu 77-latki przyszła kobieta i poprosiła o szklankę wody. Pokrzywdzona zaprosiła kobietę do kuchni i dała jej pić. W tym czasie do domu weszła jeszcze jedna kobieta. Prawdopodobnie wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej ukradła jej pieniądze w kwocie 5000 złotych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy, aby nie wpuszczać do swoich domów nieznajomych osób. Może bowiem okazać się, że to zwykli oszuści, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, kradną. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy Policję. Jeśli sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne. Prosimy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji – apelują policjanci.

źródło: KPP Sanok

Zobacz także: Nieznajoma pytała o zdrowie i emeryturę, a później ukradła prawie 3 tys. zł

Konstantin Stepanov

foto: flickr.com/Konstantin Stepanov

07-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)