REKLAMA
REKLAMA

Krajanka tytoniowa, spirytus i papierosy…

26 lutego, funkcjonariusze SG z placówki w Wojtkowej i Urzędu Celnego z Krościenka, skontrolowali samochód osobowo-dostawczy Renault Kangoo w bagażniku którego ujawniono krajankę tytoniową, spirytus i papierosy. Łączna wartość zatrzymanego towaru to prawie 30 tysięcy złotych.

Pojazd zatrzymano do kontroli w miejscowości Klimówka (gmina Rymanów / powiat Krosno / woj. podkarpackie). Samochodem kierował 46-letni mieszkaniec Łodzi, a pasażerem był jego krajan, 52-letni mężczyzna. Już podczas kontroli, funkcjonariusze poczuli bardzo intensywny zapach tabaki, więc postanowili sprawdzić dokładniej wnętrze pojazdu. Gdy tylko otworzyli drzwi w części ładunkowej zauważyli trzy worki jutowe. Dalej okazało się, że są one wypełnione krajanką tytoniową o łącznej wadze prawie 45 kg. Oprócz tego, znaleziono 140 sztuk papierosów bez znaków akcyzy i litr spirytusu. Kierowca odmówił składania wyjaśnień. Z informacji do których dotarła Straż Graniczna, wynika, że kierowca był już wcześniej karany m.in. za posiadanie nielegalnej linii produkcyjnej spirytusu.

Aktualnie, wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe. Kontrabanda ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)