Młodzi piłkarze Ekoballu najszybsi w województwie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W finale wojewódzkim w lekkoatletce rozegranym w Rzeszowie znakomicie spisali się sprinterzy reprezentujący sanockie podstawówki. Trenujący na co dzień w Ekoballu Szymon Herman i Kacper Słuszkiewicz zdobyli kolejno złoty i brązowy medal w biegu na 60 metrów.

Na szybkość swoich zawodników z pewnością nie może narzekać Dawid Romerowicz, który trenuje rocznik 2003. Młodzi piłkarze Ekoballu zdominowali finał wojewódzki w lekkoatletyce w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się na stadionie CWKS Resovii Rzeszów.
W eliminacjach wystartowało łącznie 42 zawodników. Do upragnionego finału zakwalifikowało się ośmiu chłopców z najlepszymi wynikami.
Szymon Herman (SP4) okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 60m. Czas 8.25 sek. ustanowił go najszybszym 6-klasistą na Podkarpaciu. Bardzo dobrze spisał się również Kacper Słuszkiewicz (SP1), który z czasem 8.61 sek. ukończył zmagania na trzecim miejscu. Opiekunem medalistów jest Ryszard Długosz. Siódme miejsce zajął Piotr Mackiewicz (SP Tarnawa), który również trenuje na co dzień w Ekoballu.
W finale wojewódzkim wystąpiło łącznie 5 graczy Ekoballu. Oprócz wspomnianych sprinterów, 5. miejsce w skoku w dal zajął Wiktor Wojtoń, który podczas ostatniego skoku nabawił się kontuzji nogi. Ósmy w rzucie piłeczką palantową był Łukasz Piotrowski (SP4).