REKLAMA
REKLAMA

Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu, przez co stracił prawo jazdy

SANOK / PODKARPACIE. Policjant ruchu drogowego pełniąc służbę z funkcjonariuszem Straży Miejskiej interweniował wobec 73 -letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który kierując oplem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej prowadzącej wózek dziecięcy przejściu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierujący odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 10 policjant ruchu drogowego pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej jadąc prawym pasem ul. Lipińskiego w Sanoku zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej prowadzącej wózek dziecięcy na oznakowanym przejściu. Za radiowozem zatrzymały się dwa kolejne samochody. Po chwili oczekiwania, kiedy piesza z wózkiem weszła na przejście, lewym pasem ruchu nadjechał opel. Kierujący nie zareagował na wchodzącą na przejście kobietę i kontynuował jazdę. Aby uniknąć potrącenia piesza zmuszona była do gwałtownego zatrzymania się i odskoczenia na chodnik.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego oplem. Ten jednak nie reagował na podawane znaki do zatrzymania się. Po pewnym czasie udało się zatrzymać samochód. Kierującym okazał się nim 73-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna bagatelizował zaistniałą sytuację. Stwierdził, że nic takiego się nie stało, a on nie ma obowiązku obserwować ulicy. Ponadto mundurowi ustalili, że przewoził on na tylnym siedzeniu pasażerkę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z uwagi na rażący charakter wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

źródło: KPP Sanok
foto: archiwum, eSanok.pl

Clipboard01

19-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)