REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: (Nie)Trzeźwy poranek na podkarpackich drogach. Zatrzymano 43 pijanych kierowców, w tym dwóch w powiecie sanockim

PODKARPACIE. Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 19,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 43 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali też 34 prawa jazdy.

 

To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań „Trzeźwy poranek”.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 19 478 kierowców.

Tuż przed godz.7 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę łady. Wynik badania stanu trzeźwości pokazał, że 38-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za to przestępstwo w trybie przyśpieszonym.

W sumie policjanci ujawnili 43 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. U 20 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila, oni poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 34 prawa jazdy.


POWIAT SANOCKI

Na terenie powiatu sanockiego podczas prowadzonej kontroli, policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Jeden z nich odpowie za przestępstwo, drugi natomiast za wykroczenie.


POWIAT BIESZCZADZKI

Akcja prowadzona była również na terenie powiatu bieszczadzkiego. Wśród 629 skontrolowanych, wszyscy byli trzeźwi. To drugi trzeźwy poranek, podczas którego wszyscy kierujący byli trzeźwi.

pijany poranek

źródło: KWP

09-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)