REKLAMA
REKLAMA

Nieznajoma pytała o zdrowie i emeryturę, a później ukradła prawie 3 tys. zł

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkanka Sanoka padła ofiarą przestępstwa w wyniku, którego straciła 2700 złotych. Wcześniej jej mieszkanie odwiedziła nieznana kobieta. Policjanci przypominają o ostrożności i wzmożonej czujność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj około godz. 14 sanoccy policjanci interweniowali w Sanoku (dzielnica Wójtostwo), w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży pieniędzy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 74-letniej mieszkanki Sanoka, dzień wcześniej przyszła nieznana kobieta. Nieznajoma zaczęła pytać o stan zdrowia oraz wysokość emerytury. Prawdopodobnie wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej ukradła jej pieniądze w kwocie 2700 złotych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci przypominają, aby nie wpuszczać do swoich domów nieznajomych osób. Może bowiem okazać się, że to zwykli oszuści, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, kradną. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy Policję. Jeśli sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne. Prosimy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa.

źródło: KPP Sanok
foto: flickr.com/Daniel Kulinski

Daniel Kulinski

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)