REKLAMA
REKLAMA

Noce Teatrów po raz pierwszy w Sanoku. Darmowe spektakle dla wszystkich

SANOK / PODKARPACIE. Dwa dni teatralnych wrażeń. Sierpniowe noce należeć będą do kultury i rozrywki. Przed sanoczanami zaprezentują się Teatr Czytelni Dramatu z Lublina, Teatru Studio ,,Zaczarowana Szkatułka” ze Lwowa oraz sztuka opracowana podczas letnich warsztatów artystycznych.

Noce teatrów to okazja do obejrzenia dobrych spektakli – mówi Sebastian Niżnik, kierownik przedsięwzięcia. – Pomysł zrodził się już w ubiegłym roku. Dziś go realizujemy. Wstęp na każdy z teatrów jest wolny – dodaje Niżnik.

W wieczór 22 sierpnia o 19.00 w Sali Klubu Górnika wystawiony zostanie spektakl Teatr Czytelni Dramatu z Lublina „Ony” Marty Guśniowskiej w reżyserii Daniela Adamczyka.

Sztuka zdobyła jedną z głównych nagród tegorocznego 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogólnopolski Konkurs prowadzony jest od 1994. Ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. „Ony” to spektakl, który silnie oddziałuje na wyobraźnię. Jak mówi reżyser Daniel Adamczyk, „Ony” to opowieść o konsekwencjach błędów wychowawczych, które mają swoje odbicie w zachowaniu i postrzeganiu świata przez dziecko, oraz pozostawiają trwały ślad w psychice człowieka.

Natomiast 23 sierpnia o godzinie 20.30 na scenie w Skansenie obejrzeć będzie można spektakl teatru cienia „Bajka na noc”. Wystawi go grupa Teatru Studio Zaczarowana szkatuła ze Lwowa. Historia powstała na podstawie indyjskiego eposu Ramajana. Opowiada wzruszającą historię o miłości, poświęceniu, odwadze i przyjaźni.

Noce teatrów zamknie spektakl opracowany podczas letnich warsztatów teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Wspólnota Obywatelska na rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej, Gminę Sanok oraz BWA. Premiera zaplanowana jest na 27 sierpnia na dziedzińcu zamku w Sanoku. Spektakl oparty jest na motywach powieści Stanisława Vincenza „Na wysokiej połoninie”.

W realizację Nocy Teatrów zaangażowały się obok stowarzyszenia Wspólnota Obywatelska na rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej, Gmina Sanok, Biuro Wystaw Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historyczne – galeria Beksińskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Wszystkie spektakle są bez ograniczeń wiekowych. Wstęp wolny.

IMGL7431

materiał nadesłany

22-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)