REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Nocne wpadki z tytoniową kontrabandą

Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili na przejściu granicznym w Medyce próbę przemytu blisko 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Tej samej nocy, podczas kontroli drogowej, z tytoniową kontrabandą wpadł także kierowca autokaru jadącego do Warszawy.

18 kwietnia br. na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celnej skierowali do szczegółowej kontroli, wjeżdżający do Polski samochód osobowy z przyczepą. Mimo, że kierowca pojazdu do przekroczenia granicy wybrał pas ruchu przeznaczony dla podróżnych przewożących towary w ramach przysługujących norm, podczas kontroli okazało się, że 40-letni mężczyzna „zapomniał” zgłosić do kontroli 1446 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 Funkcjonariusz celny wyjmuje papierosy z koła

Funkcjonariusz celny wyjmuje papierosy z koła

Papierosy, których rynkowa wartość przekracza 18 tys. złotych, ukryte były przed kontrolą celną w kołach jezdnych zarówno pojazdu jak i przyczepy. W ich wykryciu pomogło funkcjonariuszom urządzenie RTG, którym prześwietlili pojazd.

Kierowca przyznał się do własności papierosów. Mężczyzna włożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił 15 tys. złotych.

Tej samej nocy, z tytoniową kontrabandą wpadł także kierowca autokaru, zatrzymanego do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Służby Celnej i Policji w miejscowości Kopki.

W lukach wentylacyjnych autokaru ukrytych było 580 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W dotarciu do kontrabandy nieoceniony okazał się węch Arisa, psa Służby Celnej specjalizującego się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. Do własności papierosów przyznał się jeden z kierowców, który usłyszał już zarzut przestępstwa karnego skarbowego.

Pies Służby Celnej Aris obok zatrzymanych papierosów

Pies Służby Celnej Aris obok zatrzymanych papierosów

BOSG

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.