REKLAMA
REKLAMA

Nocne wpadki z tytoniową kontrabandą

Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili na przejściu granicznym w Medyce próbę przemytu blisko 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Tej samej nocy, podczas kontroli drogowej, z tytoniową kontrabandą wpadł także kierowca autokaru jadącego do Warszawy.

18 kwietnia br. na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celnej skierowali do szczegółowej kontroli, wjeżdżający do Polski samochód osobowy z przyczepą. Mimo, że kierowca pojazdu do przekroczenia granicy wybrał pas ruchu przeznaczony dla podróżnych przewożących towary w ramach przysługujących norm, podczas kontroli okazało się, że 40-letni mężczyzna „zapomniał” zgłosić do kontroli 1446 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 Funkcjonariusz celny wyjmuje papierosy z koła

Funkcjonariusz celny wyjmuje papierosy z koła

Papierosy, których rynkowa wartość przekracza 18 tys. złotych, ukryte były przed kontrolą celną w kołach jezdnych zarówno pojazdu jak i przyczepy. W ich wykryciu pomogło funkcjonariuszom urządzenie RTG, którym prześwietlili pojazd.

Kierowca przyznał się do własności papierosów. Mężczyzna włożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił 15 tys. złotych.

Tej samej nocy, z tytoniową kontrabandą wpadł także kierowca autokaru, zatrzymanego do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Służby Celnej i Policji w miejscowości Kopki.

W lukach wentylacyjnych autokaru ukrytych było 580 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W dotarciu do kontrabandy nieoceniony okazał się węch Arisa, psa Służby Celnej specjalizującego się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. Do własności papierosów przyznał się jeden z kierowców, który usłyszał już zarzut przestępstwa karnego skarbowego.

Pies Służby Celnej Aris obok zatrzymanych papierosów

Pies Służby Celnej Aris obok zatrzymanych papierosów

BOSG

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)