REKLAMA
REKLAMA

Nowocześnie i przytulnie – wszystko dla dobra dzieci. W sanockim szpitalu powstała Strefa Rodzica (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiejszy dzień w sanockim szpitalu wpisze się wyjątkowo w jego historię. To właśnie Dzień Matki był okazją do małej uroczystości, jaką jest otwarcie Strefy Rodzica na Oddziale Pediatrii. Od tej pory pobyt małych pacjentów w szpitalu będzie przyjemniejszy.

Powstała dzięki firmie Budimex ,,Strefa Rodzica” ma ułatwić pobyt zarówno rodziców jak i ich pociech. Wyposażona w nowy sprzęt, zabawki, książki oraz gry edukacyjne świetlica ma nie tylko umilić czas spędzany w szpitalu, ale także pomóc w leczeniu.

Od wielu lat prowadzone są badania, które dowodzą, że dzieci dochodzą do zdrowia zdecydowanie szybciej, jeśli są otoczone pozytywną energią oraz ciepłem rodziców – mówi Łukasz Kubiak z biura komunikacji firmy Budimex SA. – Kierujemy tę inicjatywę właśnie do dzieci, aby umilić im czas spędzany w szpitalu.

,,Strefa Rodzica” w Sanoku jest dziewiątym takim miejscem w Polsce, a pierwszym na Podkarpaciu. Dotychczas działania prowadzone były w wielkich miastach, przeważnie w szpitalach klinicznych. Tym bardziej cieszy fakt, że to wyjątkowe miejsce powstało właśnie w Sanoku.

Zadowolenia nie kryje Dyrektor szpitala, dr Adam Siembab:

Pracownicy, którzy na co dzień zajmują się budową dróg, m. in. podkarpackiego odcinka autostrady A4, wykazali się ogromną wrażliwością i wielkim sercem. Jest to bardzo wyjątkowy prezent.

,,Strefa Rodzica”, to kolorowa świetlica z jadalnią dla dzieci oraz kącik socjalny dla rodziców. Dodatkowo przedsionek oddziału wyposażono w wygodne, zamykane na klucz szafki, w których rodzice będą mogli przechowywać swoje rzeczy. We wszystkich pomieszczeniach ustawiono funkcjonalne meble oraz składane łóżka, które ułatwią opiekunom komfortową opiekę nad dziećmi przez całą dobę. 

Nie ukrywam, że zabiegaliśmy o to, aby nowoczesna strefa rodzica powstała w naszym szpitalu. Bardzo cieszę się, ze udało się zrealizować tak ważny program właśnie u nas. Jest to dla nas nie tylko pomoc w formie materialnej, ale także szansa na szybszy powrót do zdrowia naszych najmłodszych pacjentów – mówi dr Przemysław Galej, ordynator Oddziału Pediatrii w Sanoku.

W świetlicy wyremontowano ściany, podłogi, zamontowano nowe oświetlenie oraz kaloryfery.

O kosztach projektu nie rozmawiamy. Jest to prezent od naszej firmy dla sanockiego szpitala – mówi Łukasz Kubiak.

Nazwana przez Dyrektora szpitala ,,Aniołem Projektu” Katarzyna Łukawska podkreśla, że w trakcie tworzenia ,,Strefy Rodzica”, wykonawcy kierowali się wyłącznie dobrem dzieci i rodziców.

Przyświeca nam ważna idea – szybki powrót do zdrowia najmłodszych pacjentów oraz obecność ich rodziców w trudnych chwilach. Widać, że rodzice na tym oddziale są ważni i ważna jest ich obecność – komentuje.

Wicestarosta sanocki, Wacław Krawczyk darując zabawki w postaci symbolicznej cegiełki, wyrażał ogromną wdzięczność wykonawcom.

Lista darczyńców dla sanockiego szpitala jest długa. Od dziś wy także jesteście na nią wpisani, za co gorąco dziękujemy.

,,Strefy Rodzica” powstały już w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Krakowie. Rocznie może korzystać z nich ponad 17 tys. dzieci i ich opiekunów. Sanok jest pierwszym miastem, które w 2015 roku otrzymało nowoczesną ,,Strefę Rodzica”, a nie ostatnim. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne takie miejsca we Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie. Program prowadzony i w całości finansowany jest przez firmę Budimex SA.

Każda Strefa jest inna, wszystko zależy od potrzeb i możliwości danego szpitala. Ta sanocka jest bardzo ładna i przytulna – podsumowuje Kubiak.

źródło: Red., materiał nadesłany

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)