REKLAMA
REKLAMA

Nowocześnie i przytulnie – wszystko dla dobra dzieci. W sanockim szpitalu powstała Strefa Rodzica (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiejszy dzień w sanockim szpitalu wpisze się wyjątkowo w jego historię. To właśnie Dzień Matki był okazją do małej uroczystości, jaką jest otwarcie Strefy Rodzica na Oddziale Pediatrii. Od tej pory pobyt małych pacjentów w szpitalu będzie przyjemniejszy.

Powstała dzięki firmie Budimex ,,Strefa Rodzica” ma ułatwić pobyt zarówno rodziców jak i ich pociech. Wyposażona w nowy sprzęt, zabawki, książki oraz gry edukacyjne świetlica ma nie tylko umilić czas spędzany w szpitalu, ale także pomóc w leczeniu.

Od wielu lat prowadzone są badania, które dowodzą, że dzieci dochodzą do zdrowia zdecydowanie szybciej, jeśli są otoczone pozytywną energią oraz ciepłem rodziców – mówi Łukasz Kubiak z biura komunikacji firmy Budimex SA. – Kierujemy tę inicjatywę właśnie do dzieci, aby umilić im czas spędzany w szpitalu.

,,Strefa Rodzica” w Sanoku jest dziewiątym takim miejscem w Polsce, a pierwszym na Podkarpaciu. Dotychczas działania prowadzone były w wielkich miastach, przeważnie w szpitalach klinicznych. Tym bardziej cieszy fakt, że to wyjątkowe miejsce powstało właśnie w Sanoku.

Zadowolenia nie kryje Dyrektor szpitala, dr Adam Siembab:

Pracownicy, którzy na co dzień zajmują się budową dróg, m. in. podkarpackiego odcinka autostrady A4, wykazali się ogromną wrażliwością i wielkim sercem. Jest to bardzo wyjątkowy prezent.

,,Strefa Rodzica”, to kolorowa świetlica z jadalnią dla dzieci oraz kącik socjalny dla rodziców. Dodatkowo przedsionek oddziału wyposażono w wygodne, zamykane na klucz szafki, w których rodzice będą mogli przechowywać swoje rzeczy. We wszystkich pomieszczeniach ustawiono funkcjonalne meble oraz składane łóżka, które ułatwią opiekunom komfortową opiekę nad dziećmi przez całą dobę. 

Nie ukrywam, że zabiegaliśmy o to, aby nowoczesna strefa rodzica powstała w naszym szpitalu. Bardzo cieszę się, ze udało się zrealizować tak ważny program właśnie u nas. Jest to dla nas nie tylko pomoc w formie materialnej, ale także szansa na szybszy powrót do zdrowia naszych najmłodszych pacjentów – mówi dr Przemysław Galej, ordynator Oddziału Pediatrii w Sanoku.

W świetlicy wyremontowano ściany, podłogi, zamontowano nowe oświetlenie oraz kaloryfery.

O kosztach projektu nie rozmawiamy. Jest to prezent od naszej firmy dla sanockiego szpitala – mówi Łukasz Kubiak.

Nazwana przez Dyrektora szpitala ,,Aniołem Projektu” Katarzyna Łukawska podkreśla, że w trakcie tworzenia ,,Strefy Rodzica”, wykonawcy kierowali się wyłącznie dobrem dzieci i rodziców.

Przyświeca nam ważna idea – szybki powrót do zdrowia najmłodszych pacjentów oraz obecność ich rodziców w trudnych chwilach. Widać, że rodzice na tym oddziale są ważni i ważna jest ich obecność – komentuje.

Wicestarosta sanocki, Wacław Krawczyk darując zabawki w postaci symbolicznej cegiełki, wyrażał ogromną wdzięczność wykonawcom.

Lista darczyńców dla sanockiego szpitala jest długa. Od dziś wy także jesteście na nią wpisani, za co gorąco dziękujemy.

,,Strefy Rodzica” powstały już w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Krakowie. Rocznie może korzystać z nich ponad 17 tys. dzieci i ich opiekunów. Sanok jest pierwszym miastem, które w 2015 roku otrzymało nowoczesną ,,Strefę Rodzica”, a nie ostatnim. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne takie miejsca we Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie. Program prowadzony i w całości finansowany jest przez firmę Budimex SA.

Każda Strefa jest inna, wszystko zależy od potrzeb i możliwości danego szpitala. Ta sanocka jest bardzo ładna i przytulna – podsumowuje Kubiak.

źródło: Red., materiał nadesłany

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)