REKLAMA
REKLAMA

O krok od tragedii! Akcja ratunkowa w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 21 lutego, godz. ok 13:15 – do stacji rejonowej GOPR w Ustrzykach Górnych dociera zgłoszenie o dziewczynie z dusznością, która znajduje się na Szerokim Wierchu. Zgłoszenie zdawałoby się jak wiele innych. Ratownicy dyżurni na skuterach śnieżnych wyruszają do akcji.

Gdy pierwsi ratownicy docierają na połoninę Szerokiego Wierchu okazuje się, że do ewakuacji będą trzy wychłodzone osoby. To już poważna sprawa, tym bardziej, że powyżej górnej granicy lasu prędkość wiatru sięga 160 km/h.

Parę chwil później dociera wiadomość, że już pięć osób wymaga transportu! Zadysponowano ratowników ze stacji w Cisnej. W bardzo trudnych warunkach pogodowych rozpoczęto transport poszkodowanych osób w miejsce, gdzie można było, przy ognisku, ogrzać i przygotować ludzi do transportu. Do tragedii było naprawdę blisko!

Wychłodzone osoby bezpiecznie przetransportowano do Ustrzyk Górnych, gdzie czekały wezwane wcześniej karetki pogotowia. Dwie osoby zabrane zostały do szpitala. Wyprawa zakończyła się ok godz. 18:00.

GOPR Bieszczady

24-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)