REKLAMA
REKLAMA

Od sierpnia kino, teatr i koncerty tańsze dla rodzin wielodzietnych

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 lipca funkcjonuje w Sanoku program przyznający uprawnienia członkom rodzin wielodzietnych. Na ostatniej sesji rady miasta podjęta została uchwała, która zwiększa zakres zniżek o kino, teatr oraz koncerty odbywające się w Sanockim Domu Kultury.

16 lipca podjęta została uchwała, która zwiększyła zakres uprawnień przysługujących rodzinom wielodzietnym. Świadczenia dotyczą seansów kinowych, spektakli teatralnych oraz koncertów odbywających się w Sanockim Domu Kultury. Obecnie 20-procentowe zniżki w Sanockim Domu Kultury przyznane są na odpłatne zajęcia artystyczne (taneczne, teatralne i inne) oraz na składki członkowskie zespołów SDK.

Wydawać by się mogło, że 20 % zniżki to niewiele, jednak przy większych wydatkach, kwota wygląda pokaźnie. Przy zakupie 1 biletu z 20% zniżką, kupujący zapłaci ok. 11. Zakładając, że na seans chce się wybrać cała rodzina, czyli przynajmniej 5 osób, zamiast wydać 70 zł, rodzina zapłaci 56zł. Przy tylu uczestnikach różnica pokrywa się z kwotą całego, bez zniżkowego biletu do kina SDK.

Zniżki na kino, teatr oraz koncerty w Sanockim Domu Kultury obowiązywać będą od 1 sierpnia.

Obecnie obowiązujące uprawnienia przyznają:
– 20% zniżki za odpłatne zajęcia dydaktyczne, wykłady i warsztaty dotyczące historii sztuki i kultury organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku,
– 50% zniżki dla dziecka za korzystanie z pływalni, toru lodowego, ślizgawki w Arenie Sanok oraz kortów tenisowych w sanockim MOSiRze,
– 20% zniżki dla rodziców za korzystanie z pływalni, toru lodowego, ślizgawki w Arenie Sanok oraz kortów tenisowych w sanockim MOSiRze.

Do programu nadal mogą przyłączać się podmioty, które udzielą rodzinom wielodzietnym ulgi na usługi, towary oraz inne formy działalności.

O uprawnienia starać się mogą rodziny, które mają troje i więcej dzieci. W Sanoku jest takich rodzin 900, czyli ok. 4 tysiące osób.

Loren Kerns

Red.
foto: flickr.com/Loren Kerns

17-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)