REKLAMA
REKLAMA

Od sierpnia kino, teatr i koncerty tańsze dla rodzin wielodzietnych

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 lipca funkcjonuje w Sanoku program przyznający uprawnienia członkom rodzin wielodzietnych. Na ostatniej sesji rady miasta podjęta została uchwała, która zwiększa zakres zniżek o kino, teatr oraz koncerty odbywające się w Sanockim Domu Kultury.

16 lipca podjęta została uchwała, która zwiększyła zakres uprawnień przysługujących rodzinom wielodzietnym. Świadczenia dotyczą seansów kinowych, spektakli teatralnych oraz koncertów odbywających się w Sanockim Domu Kultury. Obecnie 20-procentowe zniżki w Sanockim Domu Kultury przyznane są na odpłatne zajęcia artystyczne (taneczne, teatralne i inne) oraz na składki członkowskie zespołów SDK.

Wydawać by się mogło, że 20 % zniżki to niewiele, jednak przy większych wydatkach, kwota wygląda pokaźnie. Przy zakupie 1 biletu z 20% zniżką, kupujący zapłaci ok. 11. Zakładając, że na seans chce się wybrać cała rodzina, czyli przynajmniej 5 osób, zamiast wydać 70 zł, rodzina zapłaci 56zł. Przy tylu uczestnikach różnica pokrywa się z kwotą całego, bez zniżkowego biletu do kina SDK.

Zniżki na kino, teatr oraz koncerty w Sanockim Domu Kultury obowiązywać będą od 1 sierpnia.

Obecnie obowiązujące uprawnienia przyznają:
– 20% zniżki za odpłatne zajęcia dydaktyczne, wykłady i warsztaty dotyczące historii sztuki i kultury organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku,
– 50% zniżki dla dziecka za korzystanie z pływalni, toru lodowego, ślizgawki w Arenie Sanok oraz kortów tenisowych w sanockim MOSiRze,
– 20% zniżki dla rodziców za korzystanie z pływalni, toru lodowego, ślizgawki w Arenie Sanok oraz kortów tenisowych w sanockim MOSiRze.

Do programu nadal mogą przyłączać się podmioty, które udzielą rodzinom wielodzietnym ulgi na usługi, towary oraz inne formy działalności.

O uprawnienia starać się mogą rodziny, które mają troje i więcej dzieci. W Sanoku jest takich rodzin 900, czyli ok. 4 tysiące osób.

Loren Kerns

Red.
foto: flickr.com/Loren Kerns

17-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)