REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Sanok będzie się promował. Zobacz banery reklamujące najpiękniejsze zakątki miasta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanok stawia na promocję. Przy głównych wjazdach do miasta oraz przy zaporze w Solinie i Myczkowcach zostaną zainstalowane banery reklamujące najpiękniejsze miejsca i największe atrakcje w grodzie Grzegorza.

W przeciwieństwie do innych miejscowości w Polsce, nie tylko turystycznych, Sanok nie posiada oznakowania drogowego, informującego o głównych walorach turystycznych. Jest to znak z Kodeksu Drogowego E-22c: informacja o obiektach turystycznych. Informuje o występujących obiektach turystycznych na terenie wskazanym na znaku. Funkcję taką pełniło od wielu lat, oznakowanie wykonane przy okazji tworzenia tzw. Szlaku Gniazd Rodowych Lubomirskich, w Województwie Podkarpackim.

Miasto, ponieważ nie partycypowało w powstanie tego szlaku, nie miało wpływu na jego treść i formę. Nie mając jednak innej możliwości ustawienia takiego, niezbędnego oznakowanie, ówczesny Wydział Promocji U.M. Sanoka podjął się współpracy z twórcami wspomnianego szlaku, dzięki czemu oznakowanie to w ogóle powstało. Dziś są to już znaki spłowiałe i nieczytelne. Dlatego też nie pełnią już roli informacyjnej, do której zostały przeznaczone. Nie jest to element promocji lecz informacji drogowej. W zasadzie niezbędny każdemu miastu, które pragnie zasugerować przyjezdnym swoje walory. Znak ten, zostanie ustawiony w miejscu już nieczytelnych znaków postawionych przy okazji tworzenia przed laty wspomnianego szlaku. Znak ten, jako znak drogowy, który musi być czytelny dla kierowcy, może zawierać nie więcej niż 3 piktogramy, najważniejszych rzeczy, z których jako turysta może skorzystać. W przypadku Sanoka są to: Skansen, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów ikon oraz największy na świecie zbiór prac Z. Beksińskiego. Piktogram musi być prosty i czytelny dla każdego, w tym obcokrajowca.

Na tego typu znakach nie wprowadza się tłumaczeń na język obcy, z powodu braku miejsca. Jednakże na innych znakach kierunkowych, ustawianych na terenie miasta koniecznie należy dodawać tłumaczenie krótkiego tekstu na język angielski, ze względu na dużą liczbę przyjeżdżających do Sanoka obcokrajowców. Mowa tu o znakach typu: E-22a, E-22b oraz od E-7 do E-12a.

Znak E-22c, o którym mowa, zostanie ustawiony przy wjeździe do miasta od strony Zagórza, Krosna i Rzeszowa oraz Przemyśla.

Niezwykle istotnym zadaniem, stojącym przed miejscowością, która pragnie generować przychody z biznesu turystycznego jest również reklama. Jak mówi jedna z jej głównych zasad: „Nawet najlepszy produkt, o którym klient nic nie wie, nie istnieje na rynku”.  Dlatego też instalacja bilbordów reklamowych przy głównych trakach komunikacyjnych jest bardzo istotna. Nie powinna ograniczać się wyłącznie do terenu samej, reklamowanej już miejscowości, ale przede wszystkim być ustawiana tam, gdzie może ją zobaczyć potencjalny klient, co skłoni go do przyjazdu do Sanoka. Na tego typu forma reklamy musi również powstawać zgodnie z określonymi zasadami, aby osiągnąć swój cel. Bilbord reklamujący walory turystyczne miejscowości musi zawierać czytelny przekaż, być widoczny i zrozumiały z daleka, przemawiać nie tekstem ale obrazem, tworzyć go muszą wyłącznie walory najważniejsze. Należy pamiętać, że jadący autem pasażer a szczególnie kierowca ma zaledwie zazwyczaj nie więcej niż sekundę aby zapoznać się z treścią reklamy i ją zrozumieć. Reklama musi promować atrakcje interesujące dla turystów, nie dla miejscowych. Wykonanie zatem wspomnianych bilbordów, nawet w tak niewielkiej ilości i tak bliskich od poszczególnych walorów miejscach jest bardzo istotne, powinno być jednak elementem dłuższych, przemyślanych i zaplanowanych działań. W Sanoku bilbordy ustawione zostaną przy wjazdach do miasta od strony Rzeszowa i Krosna oraz Przemyśla i Zagórza a także na działkach należących do ZEW SOLINA MYCZKOWCE w Solinie.

Często turyści mówią mi, że Sanok jest wspaniały, że mamy wiele do zaoferowania. Wskazują piękny Rynek, muzea i wiele innych. Tyle, że brakuje informacji na temat tych atrakcji. Nowe banery są naprawdę piękne, kolorowe, promujące pięć wyjątkowych miejsc na mapie Sanoka – mówił podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Sanoka burmistrz Tadeusz Pióro.

źródło: Red., Urząd Miasta w Sanoku

17-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)