Po raz drugi wręczono „Bieszczadzkie Lokomotywy Biznesu” (ZDJĘCIA)
ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W piątek 30 stycznia br. odbyło się doroczne spotkanie władz Gminy Zagórz i lokalnych przedsiębiorców. Samorządowo – biznesowe forum ma już wieloletnią tradycję. Jego tegoroczną odsłonę uświetniło rozstrzygnięcie drugiej edycji tytułowego konkursu.
– Podobnie, jak w roku ubiegłym za pośrednictwem tego konkursu chcemy wyróżnić lokalne firmy mające szczególne zasługi na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego naszej gminy i regionu – wyjaśnia Ernest Nowak – burmistrz Zagórza i zarazem pomysłodawca plebiscytu. Tym razem nagroda nagroda w ramach „BIESZCZADZKICH LOKOMOTYW BIZNESU” przypadła firmie TRI (Poland) Sp. z o.o.
TRI (Poland) Sp. z o.o. to firma należąca do światowej grupy producentów części samochodowych Sumitomo Riko. Koncern powstał w Japonii w 1929 roku i szybko stał się liderem w produkcji samochodowych części antywibracyjnych. W związku z dynamicznym rozwojem przemysłu motoryzacyjnego w Europie, w 1999 zapadła decyzja o otwarciu zakładu produkcyjnego w Polsce, w Wolbromiu. W 2013 roku został otwarty oddział TRI (Poland) Sp. z o.o. w Zagórzu. Był to kolejny krok w ekspansji TRI (Poland) Sp. z o.o. na rynek europejski. W nowym zakładzie zatrudniającym obecnie 275 pracowników produkowane są gumowe i gumowo-metalowe części antywibracyjne oraz uretanowe elementy dźwiękochłonne. Trudną do przecenienia specyfiką działalności Laureata jest dbałość o to aby wszystkie procesy produkcyjne przebiegały w harmonii z otaczającym środowiskiem naturalnym. Cel ten osiągany jest przez przestrzeganie przepisów prawnych i innych wymagań odnoszących się do aspektów środowiskowych oraz ciągłe zwiększanie efektywności środowiskowej. TRI (Poland) Sp. z o.o. to firma cechująca się dużą wrażliwością na potrzeby lokalnego środowiska. Wspierając finansowo oddolne inicjatywy społeczne m.in. z zakresu edukacji, sportu, ochrony przeciwpożarowej a także promocji polsko – japońskiego dialogu kulturowego Tri Poland Sp. z o.o. coraz trwalej wpisuje się w pejzaż społeczno – ekonomiczny zarówno Gminy Zagórz, jak i całego regionu bieszczadzkiego.
Pamiątkową statuetkę i gratulację z rąk: burmistrza Ernesta Nowaka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu Jana Różyckiego odebrał Lesław Witek – dyrektor zagórskiego oddziału TRI (Poland) Sp. z o.o.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w „Chutorze Kozackim” w Łukowem, konkursowym wyróżnieniem uhonorowano firmę „Pass-Pol” sp. z o.o. reprezentowaną przez jej prezesa – dr Mariana Cyrka. Historia „Pass-Pol’u” rozpoczyna się w 1990 r. Od tego czasu przez kolejne 15 lat zakład prowadzi swą działalność pod nazwą „Pass-Stomil” sp. z o.o. Choć Laureat zlokalizowany jest w Sanoku to jego oddziaływanie na życie gospodarcze zagórskiej gminy jest trudne do przecenienia. Powód? Spośród blisko 2,5 tys. osób zatrudnionych w „Pass – Polu” bardzo wielu to mieszkańcy Miasta i Gminy Zagórz. Na asortyment produkcyjny „Pass-Pol” sp. z o.o. składa się obecnie 14 450 wyrobów gumowych, poliamidowych i stalowych oraz 6500 zespołów montażowych. Dostarczane są one na rynki krajowe i zagraniczne. Dla przemysłu motoryzacyjnego i branży AGD. Wśród odbiorców są tacy światowi potentaci, jak: Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ford, Jaguar, Land-Rover, Magna Steyr, Mercedes, Miele, Seat, Skoda, Volvo, VW. W filozofii działania firmy „Pass-Pol” Sp. z o.o. baczną uwagę zwraca się na nowoczesne systemy zarządzania oraz ochronę środowiska naturalnego. Potwierdzeniem wysokich standardów we wspomnianych dziedzinach są liczne certyfikaty potwierdzające zgodność firmy „Pass-Pol” z wymaganiami ISO\TS 16949:2009 oraz PN-EN ISO 14001:2005 oraz wyróżnienia uzyskane od Klientów: Q1, Formel Q, JLRQ, CCC. „Pass-Pol” Sp. z o.o. to firma o dużej wrażliwości społecznej czego potwierdzeniem jest działalność sponsoringowa w zakresie kultury, sportu i wielu innych dziedzin życia społecznego.
Do gratulacji i życzeń dla laureatów składanych przez zagórskich samorządowców, w imieniu Powiatu Sanockiego dołączył się wicestarosta sanocki Wacław Krawczyk. Wzorem lat ubiegłych tradycyjnym elementem samorządowo – biznesowej gali była część informacyjno – szkoleniowa poświęcona m.in. możliwościom pozyskiwania dodatkowych funduszy na rozwój działalności gospodarczej. Licznie zgromadzeni przedsiębiorcy uzyskali wiedzę na ten temat podczas prezentacji, które przedstawili: Marcin Dojnik – ekspert Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Rzeszowie, Zbigniew Daszyk – wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz Bogusław Połdiak – dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Sanoku.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz