REKLAMA
REKLAMA

Przegląd kolęd i pastorałek (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 74 prezentacje ponad 200 młodych kolędników w wieku od  3 do 19 lat, pomieściła sala Klubu Naftowca „Górnik „w Sanoku.

29 stycznia 2015 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku już po raz siódmy zorganizował Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zainteresowanie przeglądem z roku na rok rośnie! Młodzi artyści reprezentowali przedszkola i szkoły wszystkich szczebli nauczania z Sanoka i okolic (między innymi z Brzozowa, Humnisk, Wesołej, Ustrzyk Dolnych, Czaszyna, Trepczy…).

Biorący udział w Przeglądzie reprezentowali bardzo wysoki poziom, a duża różnorodność utworów (od tradycyjnych kolęd po rockowe i jezzowe interpretacje) sprawiła, że publiczność  kibicowała wszystkim uczestnikom  aż do późnych godzin popołudniowych.

Uczestników  przeglądu oceniało Jury w składzie: Konrad Oklejewicz – przewodniczący jury, Grzegorz Maliwiecki, Bartłomiej Mandzelowski, Kamila Mackiewicz –Rossmanith oraz Kamila Figura – Bat.

Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, ze specjalnym uwzględnieniem własnych poszukiwań repertuarowych czy  interpretację utworów, muzykalność i warunki głosowe, ale i wartość artystyczną opracowania muzycznego.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

Główna nagroda – statuetka Śpiewającego Anioła
Zespół „Klasy I-III SP -Długie” -„Lulaj że Jezuniu”
Zespół ” ZSCKR Band” -ZSR Nowosielce -„Pastuszkowie bracia mali”
Klaudia Kita -G-4 Sanok -„Złota Jerozolima”

Kategoria Przedszkola – soliści:
I m. Nikola Knurek -Przedszkole nr -2 Sanok „Maleńka miłość”
II m. Karolina Mołczan -Przedszkole nr -1 Sanok „Złota Gwiazdka”
III m. Oliwia Wojtas -Przedszkole nr -2 Sanok „Gdy pierwsza na niebie”

Kategoria Przedszkola – zespoły
I m. Kolędnicy z Trójki  -Przedszkole nr -3 Sanok „Gore gwiazda”

KL.I-III Szkoła Podstawowa – soliści
I m. Alicja Petryk -ZS Rzepedź -„Gdy śliczna panna”
I m. Aleksandra Kędra -ZS Humniska -„Babci zegar”
II m. Wiktoria Cipora  -SP Zahutyń -„Spójrz na Jezusa

Wyróżnienia:
Julia Cybuch -SP2 Sanok -„Mroźna Cisza”
Miłosz Krzywda – SP Zagórz – „Gore gwiazda”
Monika Balik -SP1 Zagórz -„Boh sia rażdaje”
Julia Biega -SP Mrzygłód -„Za kominem”

KL.I -III Szkoła Podstawowa -zespoły
I m. -„Klasa I B” -SP2 Sanok -„Gore gwiazda”
II m. -„Klasa 3 z SP1 Sanok – „Gore gwiazda”

KL. IV -VI -Szkoła Podstawowa – soliści
I m. – Zofia Grzebieniak –SP 2 Sanok „Zaśnij dziecino”
II m. – Kinga Bujak  -SP Ustrzyki DLN –
III m. Wiktoria Miazga – SP-Mrzygłód -„Gdy śliczna panna”
KL. IV -VI -Szkoła Podstawowa – zespoły
I m. Urszula Pawłowska, Maria Czepiel –SP Czaszyn -„Lulaj że Jezuniu”

Wyróżnienie:
Natalia Bodnar, Patrycja Ćwian –SP Trepcza -„Hojka”
Gimnazjum -soliści
I m. – Klaudia Kita -G4 Sanok -„Złota Jerozolima”
II m. – Julia Krzywda G  Zagórz -„Mizerna Cicha
Gimnazjum -zespoły
I m. – Zespół z G4 Sanok „Biały śnieg”

Wyróżnienie:
„Awantura” -ZS Uherce Mineralne -„Przybieżeli do Betlejem”

Szkoły Ponadgimnazjalne – soliści
II m. Dominika Malec -I LO Sanok – „Moja pastorałka”
Szkoły Ponadgimnazjalne -zespoły
II m. -Dziewczyny -Debora Fryda, Paulina Szymańska, Karolina Śliwka z II LO Sanok -„Tak jak śnieg”

Wyróżnienia:
„Spontaniczni” z II LO Sanok -„Gdy się Chrystus rodzi”

materiały nadesłane

02-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)