REKLAMA
REKLAMA

Pożar w hali I LO w Sanoku. Dym zauważyli sportowcy przebywający na „Wembley” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku wybuchł pożar. Zapalił się wentylator umieszczony w podłodze. Dym wydostający się z obiektu zauważyli sportowcy przebywający na boisku „Wembley”. Gdyby nie ich szybka reakcja, straty mogłyby być znacznie większe. Na razie sala jest wyłączona z użytkowania.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed 11:00. Osoby spędzające wolny czas na pobliskim boisku piłkarskim „Wembley” dostrzegły dym wydostający się z hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Natychmiast wezwali pomoc.

W akcji brały udział trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z KP PSP w Sanoku oraz zastęp OSP z Olchowiec. Według ustaleń, do pożaru doszło wskutek zwarcia instalacji elektrycznej wentylatora umieszczonego w podłodze.

Spaleniu uległ parkiet – około 1 m2 i gąbka osłaniająca filar. Stopiła się również siatka maskująca okna. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną. Akcja zakończyła się po dwóch godzinach – relacjonuje st. kpt. Grzegorz Oleniacz z KP PSP w Sanoku.

Strat nie oszacowano. Obiekt jest ubezpieczony.

Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawią się przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej. O pożarze powiadomiliśmy również wykonawcę parkietu. Podłoga jest objęta gwarancją – zaznacza Michał Cyran, p.o. naczelnika wydziału inwestycji i dróg Starostwa Powiatowego w Sanoku, który wspólnie ze starostą Romanem Koniecznym był w miejscu wybuchu pożaru w poniedziałek rano.

Hala jest wyłączona z użytkowania. Uczniowie będą korzystać ze starej sali oraz przyszkolnego Orlika.

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)