REKLAMA
REKLAMA

PWSZ w Sanoku podpisało porozumienie z leśnikami. Studenci będą mieć więcej możliwości (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Współdziałanie w dziedzinie praktycznego kształcenia studentów oraz inicjowanie wspólnych prac i projektów naukowo-badawczych.

Takie były główne punkty porozumienia pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie, które zawarte zostało w piątek 20 marca.

1

Inicjatywa wyszła ze strony kierownictwa PWSZ, które zadeklarowało chęć nawiązania stałej współpracy z RDLP w Krośnie i podległymi jej nadleśnictwami, włączania pracowników naukowych PWSZ w Sanoku do zespołów badawczych w projektach realizowanych na terenie Lasów Państwowych oraz uwzględnienia w tematach prac inżynierskich problemów sugerowanych przez leśników.

Porozumienie przewiduje też możliwość kierowania studentów sanockiej PWSZ na praktyki i ćwiczenia terenowe w nadleśnictwach tego regionu.

2

Z naszej strony oferujemy udostępnienie bazy edukacyjnej nadleśnictw na potrzeby studentów, zwłaszcza tych, którzy uczą się na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych – mówi Bogusław Famielec, dyrektor RDLP w Krośnie. – Wierzymy, że młodzi ludzie znajdą w naszych lasach szerokie pole do wzbogacania swej osobowości i zdobywania umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym, unikalnym obecnie w skali kraju.

Podpisy na dokumentach złożyli: w imieniu RDLP w Krośnie, dyrektor Bogusław Famielec, zaś w imieniu PWSZ w Sanoku, rektor Elżbieta Cipora. Obecni byli również: dr Magdalena Konieczny, prorektor ds. dydaktyki, dr inż. Ryszard Szypuła, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej, dr inż. Jerzy Mączyński, kierownik Zakładu Leśnictwa oraz kanclerz uczelni, Lesław Siedlecki. Porozumienie zawarte zostało na okres pięciu lat od dnia parafowania.

3

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
źródło: RDLP w Krośnie

20-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)