REKLAMA
REKLAMA

Ruch Chorzów chce 15-latka z Bażanówki

CHORZÓW / ŚLĄSKIE. Wychowanek Orła Bażanówka Adrian Bury odbył testy w ekstraklasowym Ruchu Chorzów. Postawa 15-letniego bramkarza musiała zaimponować trenerom ze Śląska, którzy zaproponowali mu wyjazd na sierpniowy obóz przygotowawczy w polskich Tatrach.

Będący na wypożyczeniu w Karpatach Krosno Adrian Bury spędził w Chorzowie dwa dni. Najpierw miał okazję trenować z Piotrem Lechem (345 meczów w Ekstraklasie), a następnie z Mateuszem Michalikiem, który pełni funkcję trenera juniorów młodszych. Po zajęciach trener Lech przedstawił mu swoją wizję treningu bramkarskiego oraz podpowiedział, nad którymi elementami Adrian musi jeszcze popracować.

Drugiego dnia wychowanek Orła Bażanówka odbył 90-minutowy trening fizyczny. Po nim, wraz z rodzicami rozmawiał z 22-krotnym reprezentantem Polski Dariuszem Gęsiorem o funkcjonowaniu klubu Ruch Chorzów.

Młody bramkarz otrzymał indywidualny plan treningowy na lipiec, a już w sierpniu z drużyną ze Śląska udaje się na obóz przygotowawczy w polskie Tatry. Rodzice 15-latka chcą, aby ten ukończył trzecią klasę gimnazjum sportowego w Krośnie, a dopiero wtedy podejmą decyzję o wyjeździe syna poza Podkarpacie.

bury

30-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)