REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Skansen Hitem Podkarpacia? Sami zadecydujcie!

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Skansen po raz kolejny został wytypowany jako perełka turystycznego Podkarpacia. Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w głosowaniu, w którym spośród 5 zgłoszonych miejsc wybrany zostanie HIT Podkarpacia.

Głosy oddawać można na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej od 2 do 15-go sierpnia.

W konkursie udział biorą:

Bieszczadzki Park Narodowy
Istnieje od 1973 r. Obejmuje swoim zasięgiem najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo partie górskie polskiej części Bieszczadów Zachodnich, o łącznej powierzchni 29 200 ha. Z tego ścisłą ochroną objęto 3 045 ha – cały obszar połonin i najwyższych szczytów.
Blisko 80 proc. obszaru parku zajmują lasy, najczęściej bukowe, z domieszką jodły i jaworu. W piętrze połonin, będących jedną z największych atrakcji przyrodniczych i turystycznych, rośnie wiele rzadkich roślin wysokogórskich, charakterystycznych dla wschodnich Karpat.

Skansen w Sanoku
Wymieniany jest wśród najbardziej znanych muzeów typu skansenowskiego w Europie.  Posiada bogate zbiory. Usytuowanie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich, wiernie oddaje typowe dla Podkarpacia naturalne ukształtowanie terenu i występującą na tym obszarze roślinność.+

1_25

Drewniane świątynie w regionie Karpat – UNESCO
Zlokalizowane są w północnej strefie Karpat Zachodnich. Najstarsze zachowane drewniane cerkwie w obszarze polskich i ukraińskich Karpat pochodzą z końca XV i początku XVI wieku. Świątynie te stanowią najdoskonalsze osiągnięcia drewnianej architektury cerkiewnej swych czasów, do dziś zdumiewając skomplikowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Różnorodność form i typów, doskonałość ciesielskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz odmienność.

Łańcut – zamek, park, powozownia
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Renesansowe zamki w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim
Perły  polskiego  renesansu  –  rezydencja  w Krasiczynie z unikatowymi attykami i sgraffitami, których powierzchnia zajmuje łącznie 1 ha,  oraz  manierystyczny  zamek  w  Baranowie  Sandomierskim– zwany „Małym Wawelem” z powodu pięknych arkad otaczających dziedziniec,  to unikalne zabytki  architektoniczne  województwa  podkarpackiego.

źródło: Polska Organizacja Turystyczna

04-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)