REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Skansen Hitem Podkarpacia? Sami zadecydujcie!

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Skansen po raz kolejny został wytypowany jako perełka turystycznego Podkarpacia. Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w głosowaniu, w którym spośród 5 zgłoszonych miejsc wybrany zostanie HIT Podkarpacia.

Głosy oddawać można na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej od 2 do 15-go sierpnia.

W konkursie udział biorą:

Bieszczadzki Park Narodowy
Istnieje od 1973 r. Obejmuje swoim zasięgiem najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo partie górskie polskiej części Bieszczadów Zachodnich, o łącznej powierzchni 29 200 ha. Z tego ścisłą ochroną objęto 3 045 ha – cały obszar połonin i najwyższych szczytów.
Blisko 80 proc. obszaru parku zajmują lasy, najczęściej bukowe, z domieszką jodły i jaworu. W piętrze połonin, będących jedną z największych atrakcji przyrodniczych i turystycznych, rośnie wiele rzadkich roślin wysokogórskich, charakterystycznych dla wschodnich Karpat.

Skansen w Sanoku
Wymieniany jest wśród najbardziej znanych muzeów typu skansenowskiego w Europie.  Posiada bogate zbiory. Usytuowanie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich, wiernie oddaje typowe dla Podkarpacia naturalne ukształtowanie terenu i występującą na tym obszarze roślinność.+

1_25

Drewniane świątynie w regionie Karpat – UNESCO
Zlokalizowane są w północnej strefie Karpat Zachodnich. Najstarsze zachowane drewniane cerkwie w obszarze polskich i ukraińskich Karpat pochodzą z końca XV i początku XVI wieku. Świątynie te stanowią najdoskonalsze osiągnięcia drewnianej architektury cerkiewnej swych czasów, do dziś zdumiewając skomplikowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Różnorodność form i typów, doskonałość ciesielskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz odmienność.

Łańcut – zamek, park, powozownia
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Renesansowe zamki w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim
Perły  polskiego  renesansu  –  rezydencja  w Krasiczynie z unikatowymi attykami i sgraffitami, których powierzchnia zajmuje łącznie 1 ha,  oraz  manierystyczny  zamek  w  Baranowie  Sandomierskim– zwany „Małym Wawelem” z powodu pięknych arkad otaczających dziedziniec,  to unikalne zabytki  architektoniczne  województwa  podkarpackiego.

źródło: Polska Organizacja Turystyczna

04-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)