REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Będzie bezpieczniej na ulicy Lipińskiego. Niebawem powstanie wysepka

SANOK / PODKARPACIE. Ulica Lipińskiego to miejsce, gdzie na co dzień zdarzają się sytuacje zagrażające życiu pieszych. Kierowcy jadący często z nadmierną prędkością muszą gwałtownie hamować, kiedy piesi przechodzą w stronę gimnazjum oraz Zielonego Rynku. Czy GDDKiA znalazło w końcu rozwiązanie tego problemu?

W 2011 roku na przejściu przy Gimnazjum nr 3 i Zielonym Rynku zginął mężczyzna wracający z zakupów. Wiosną tego roku śmierci uniknęła uczennica sąsiadującej z „pasami” szkoły. Po tych tragicznych wydarzeniach radni z Sanoka rozpoczęli batalię o zmiany na ulicy Lipińskiego. Ostatecznie, wraz z przedstawicielami rzeszowskiego GDDKiA, policją i pracownikami urzędu miasta, znaleźli złoty środek. Wkrótce powstanie bowiem wysepka rozdzielająca dwa pasy ruchu.

Wysepka na ulicy Lipińskiego powstanie w miejscu przejścia dla pieszych. To rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przechodzących. Wysepka powstanie prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Nie przewidujemy żadnych utrudnień, czy ograniczeń w ruchu – mówi Bartosz Wysocki, rzecznik rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Dodaje również: – Stworzenie wysepki okazało się najlepszym wariantem, ponieważ instalacja świateł znacznie tamowałaby ruch, a montaż fotoradaru nie leży w kompetencjach GDDKiA.

Wpływ na konkretną reakcję GDDKiA w sprawie omawianego przejścia miało niedawne terenowe spotkanie przedstawicieli rady powiatu i miasta z reprezentantami zarządcy drogi oraz funkcjonariuszy policji zorganizowane z inicjatywy radnych.

Bardzo się cieszę, że GDDKiA w możliwie najszybszym czasie poprawi bezpieczeństwo w tak newralgicznym miejscu. Budowa wysepki z jednej strony nie zmniejsza przepustowości drogi, a z drugiej zmusza kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Jako mieszkaniec dzielnicy Posada niezmiernie się cieszę, że władze miasta czynią starania, aby wyremontować ul. Lipińskiego, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa komunikacyjnego na tym szlaku prowadzącym w Bieszczady – mówi Damian Biskup, radny powiatowy.

Czy budowa wysepki stanie się lekarstwem dla pozbawionych wyobraźni kierowców? Przekonamy się za kilka tygodni. Dzisiaj apelujemy do nich o szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ MATERIAŁ ARCHIWALNY

SANOK: Niebezpieczna Lipińskiego znów w centrum uwagi. Niewidoczne przejścia dla pieszych (FILM)

foto: archiwum Esanok.pl

14-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)