REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Będzie bezpieczniej na ulicy Lipińskiego. Niebawem powstanie wysepka

SANOK / PODKARPACIE. Ulica Lipińskiego to miejsce, gdzie na co dzień zdarzają się sytuacje zagrażające życiu pieszych. Kierowcy jadący często z nadmierną prędkością muszą gwałtownie hamować, kiedy piesi przechodzą w stronę gimnazjum oraz Zielonego Rynku. Czy GDDKiA znalazło w końcu rozwiązanie tego problemu?

W 2011 roku na przejściu przy Gimnazjum nr 3 i Zielonym Rynku zginął mężczyzna wracający z zakupów. Wiosną tego roku śmierci uniknęła uczennica sąsiadującej z „pasami” szkoły. Po tych tragicznych wydarzeniach radni z Sanoka rozpoczęli batalię o zmiany na ulicy Lipińskiego. Ostatecznie, wraz z przedstawicielami rzeszowskiego GDDKiA, policją i pracownikami urzędu miasta, znaleźli złoty środek. Wkrótce powstanie bowiem wysepka rozdzielająca dwa pasy ruchu.

Wysepka na ulicy Lipińskiego powstanie w miejscu przejścia dla pieszych. To rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przechodzących. Wysepka powstanie prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Nie przewidujemy żadnych utrudnień, czy ograniczeń w ruchu – mówi Bartosz Wysocki, rzecznik rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Dodaje również: – Stworzenie wysepki okazało się najlepszym wariantem, ponieważ instalacja świateł znacznie tamowałaby ruch, a montaż fotoradaru nie leży w kompetencjach GDDKiA.

Wpływ na konkretną reakcję GDDKiA w sprawie omawianego przejścia miało niedawne terenowe spotkanie przedstawicieli rady powiatu i miasta z reprezentantami zarządcy drogi oraz funkcjonariuszy policji zorganizowane z inicjatywy radnych.

Bardzo się cieszę, że GDDKiA w możliwie najszybszym czasie poprawi bezpieczeństwo w tak newralgicznym miejscu. Budowa wysepki z jednej strony nie zmniejsza przepustowości drogi, a z drugiej zmusza kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Jako mieszkaniec dzielnicy Posada niezmiernie się cieszę, że władze miasta czynią starania, aby wyremontować ul. Lipińskiego, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa komunikacyjnego na tym szlaku prowadzącym w Bieszczady – mówi Damian Biskup, radny powiatowy.

Czy budowa wysepki stanie się lekarstwem dla pozbawionych wyobraźni kierowców? Przekonamy się za kilka tygodni. Dzisiaj apelujemy do nich o szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ MATERIAŁ ARCHIWALNY

SANOK: Niebezpieczna Lipińskiego znów w centrum uwagi. Niewidoczne przejścia dla pieszych (FILM)

foto: archiwum Esanok.pl

14-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)