REKLAMA
REKLAMA

Śladami serialu WATAHA – Zwycięzcy aukcji charytatywnej w Placówce SG w Ustrzykach Górnych (ZDJĘCIA)

W styczniu br. na internetowej aukcji charytatywnej Allegro Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wystawił m.in. aukcję pt. „Śladami serialu Wataha – weekendowy pobyt w Placówce SG w Ustrzykach Górnych”. Aukcja cieszyła się największą liczbą licytujących osób i zdobyła najwyższą cenę aukcyjną (ponad 2 tys. zł).

Licytację wygrał Pan Mariusz Kożuch z Dolnego Śląska.

W pierwszy weekend czerwca donator wraz z żoną Agnieszką przyjechali do ustrzyckiej placówki Straży Granicznej „zrealizować” swoją wygraną.

Straż Graniczna przygotowała dla gości pokaz infrastruktury placówki, gdzie kręcono główny wątek serialu „Wataha”. Donatorzy mogli obejrzeć tam tablicę ze zdjęciami z planu serialu, porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy na planie filmowym konsultowali wątki dotyczące służby granicznej. Atrakcją było także spotkanie z funkcjonariuszem – tropicielem szkolonym przez rdzennych Indian z plemienia Nawaho i z patrolem konnym, który akurat przemierzał bieszczadzkie szlaki Parku Narodowego.

Zwycięzcom aukcji funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych  pokazali miejsca w rejonie gór Kińczyk Bukowski i Rozsypaniec, gdzie nagrywano m.in. sceny  z atakiem niedźwiedzia, a piękne plenery z tego rejonu Bieszczad pojawiały się wielokrotnie w filmie. Zorganizowano także wyjazd na Przełęcz Wyżną, na której znajduje się wysadzona w powietrze serialowa strażnica.

W ciągu pięknego, słonecznego weekendu funkcjonariusze przeprowadzali gości bieszczadzkimi szlakami, przez które przemierzali serialowi aktorzy i gdzie nagrywano szereg filmowych wątków.

Na zakończenie spotkania, w podziękowaniu za przyłączenie się do tak szczytnej idei jaką jest pomoc dzieciom w ramach WOŚP, Zastępca Komendanta BiOSG płk SG Robert Rogoz wręczył zwycięzcom certyfikat świadczący o ich wygranej oraz autentyczną tablicę:  „Pas drogi granicznej wejście zabronione”, na której aktorzy serialu WATAHA złożyli autografy.

BOSG

10-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)